Wyloguj się
Wylogowałeś się.
Kontynuuj
Od terez będziesz otrzymywać naszego newslettera!
assortment_usp
Zaglądaj do swojej skrzynki odbiorczej - w ciągu kilku godzin otrzymasz wiadomość e-mail z kodem zniżkowym.
*Minimalna wartość zamówienia wynosi 400 zł. Zniżka obowiązuje wyłącznie na produkty marki vidaXL. Szanujemy Twoją prywatność - możesz zrezygnować z newslettera w każdej chwili.
close
DZIEKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE NASZYM NEWSLETTEREM

który znajduje się w wysłanym przed chwilą do Ciebie mailu. Dziękujemy!

To receive your coupon code, please click on the confirmation link in the email we just sent you.

Zamknij
PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Ogólne warunki i zasady / Regulamin korzystania ze strony internetowej vidaXL

Ogólne warunki i zasady

Zaktualizowano: 2019-02-25

Niniejszy regulamin ma zastosowanie do korzystania ze strony internetowej: www.vidaxl.pl, obsługiwanej przez Vida XL Europe BV (do której odnoszą się późniejsze zwroty "my", "nasze", "nas"). Użytkownik strony akceptuje fakt, że korzystanie z tej witryny oraz transakcje dokonane za jej pośrednictwem, podlegają pod ten regulamin. Zalecamy dokładne przeczytanie regulaminu i wydrukowanie go sobie na przyszłość. Poprzez przeglądanie, użytkowanie, rejestrację i zawieranie transakcji na naszej stronie internetowej użytkownik potwierdza, że zapoznał się i akceptuje niniejszy regulamin. W innym przypadku nie należy korzystać z tej strony internetowej.

Podczas składania zamówienia na naszej stronie internetowej użytkownik będzie zobowiązany do podania swoich danych osobowych, tj. imienia i nazwiska, adresu, kodu pocztowego, obecnego adresu zamieszkania oraz adresu e-mail. Dane użytkownika będą wykorzystywane zgodnie z naszą polityką prywatności. Akceptując niniejszy regulamin, użytkownik potwierdza również, że zapoznał się i akceptuje naszą politykę prywatności.

Spis:

Art 1 – Dostępność usługi
Art 2 – Informacja o nas
Art 3 – Zmiany w witrynie
Art 4 – Proces zamówienia
Art 5 – Potwierdzenie zamówienia
Art 6 – Płatność
Art 7 – Bezpieczeństwo
Art 8 – Dostawa
Art 9 – Dokładność treści
Art 10 – Zwroty, rezygnacja i wymiana
Art 11 – Zwroty kosztów
Art 12 – Gwarancja
Art 13 – Procedura składania skarg
Art 14 – Przegląd praw
Art 15 – Odpowiedzialność
Art 16 – Inne ważne terminy
Art 17 – Skontaktuj się z nami

Art 1 – Dostępność usługi

Składając zamówienie za pośrednictwem naszej strony internetowej użytkownik potwierdza, że jest uprawniony do zawierania umów wiążących oraz że ma ukończone 18 lat. 

Art 2 – Informacja o nas

Obsługiwane przez: Vida XL Europe BV
Nazwa: vidaXL.pl

Adres biura: 
Mary Kingsleystraat 1
5928 SK Venlo
Holandia

Adres e-mail: webservice@vidaXL.pl

NIP: 09188362
VAT PL5263139666

Art 3 – Zmiany w witrynie

VidaXL zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie od czasu do czasu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie zamieszczenia ich na naszej stronie internetowej i będą miały zastosowanie do wszystkich zamówień na zakup produktów, począwszy od tej daty. Obowiązkiem użytkownika jako gościa tej strony jest przeczytanie warunków przed skorzystaniem. Wszelkie odstępstwa od tych warunków mogą być rozpatrywane tylko wtedy, gdy zostały napisane i podpisane przez naszego autoryzowanego przedstawiciela. W tym przypadku inne przepisy niniejszego regulaminu pozostają nienaruszone.

Art 4 – Proces zamówienia

Zalecamy zapoznanie się z instrukcją „Jak złożyć zamówienie”. Wszystkie zamówienia złożone za pośrednictwem strony internetowej www.vidaXL.pl podlegają akceptacji naszych warunków (patrz punkt 1.2).

W momencie składania zamówienia użytkownik zostanie poproszony o zaznaczenie pola w którym potwierdza , że przeczytał, zrozumiał i zgadza się z treścią niniejszych warunków. Warunki w chwili złożenia zamówienia obowiązują cały czas chyba, że użytkownik zgodzi się na nowszą, uaktualnioną wersję.

Użytkownik składając zamówienie na naszej stronie musi się zarejestrować – podać login oraz hasło. Informacje, które podasz muszą być kompletne i dokładne. Użytkownik jest odpowiedzialny za zachowanie poufności w momencie logowania. VidaXL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty, które moga być wynikiem błędu użytkownika. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących szczegółów Twojego logowania lub stałeś się świadkiem nadużyć prosimy o kontakt.

Art 5 – Potwierdzenie zamówienia

Po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem wygenerowaną przez nasz system. Nie oznacza to, że zamówienie zostało przyjęte. Zamówienie stanowi dla nas ofertę dla zakupu produktu. Wszystkie zamówienia podlegają akceptacji przez nas poprzez wysłanie wiadomości e-mail, która jest podstawą przyjęcia zamówienia. Umowa między stronami zostanie utworzona w momencie, gdy wyślemy produkt do Ciebie. Do tego czasu możemy podwiadomić Cię, że nie akceptujemy zlecenia, lub możemy je anulować. Wszystkie produkty, które można zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej są naszą własnością do czasu otrzymania płatności za całość zamówienia.

Art 6 – Płatność

Płatności można dokonać za pomocą dowolnej metody wymienionej w sekcji metod płatności. Możemy przyjąć Twoją płatność w momencie złożenia zamówienia. Po sprawdzeniu Twojej karty płatniczej lub szczegółów konta PayPal oraz zatowarowania jesteśmy w stanie wysłać produkt w bardzo krótkim czasie.

Aby upewnić się, że konto PayPal, karta kredytowa lub debetowa nie jest używana bez Twojej zgody będziemy weryfikować informacje podane w trakcie składania zamówienia (nazwa, adres oraz inne dane osobowe przekazywane przez Ciebie) z odpowiednich baz danych firm trzecich. Zgadzając się na niniejsze warunki zewzwalasz na możliwość przeprowadzenia tego rodzaju kontroli. Informacje te są wykorzystywane jedynie w celu sprawdzenia tożsamości. Wszystkie podane przez Ciebie informacje będą traktowane zgodnie z naszą polityką prywatności i ustawą o ochronie danych osobowych z 1998 roku.

Art 7 – Bezpieczeństwo

Po dotarciu do etapu płatności za zamówienie, tryb bezpieczeństwa zostanie aktywowany automatycznie. W prawym dolnym rogu okna przeglądarki pojawi się kłódka informująca o tym, że wszystkie Twoje dane są szyfrowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Aby dokonać płatości za pomocą karty kredytowej lub debetowej poprosimy Cię o podanie danych karty. Jest to wymagane w przypadku każdorazowej płatności. Będziemy kontaktować się z Tobą jedynie w przypadku płatności na naszej stronie internetowej. Jeśli otrzymasz e-mail z prośbą o podanie szczegółów karty prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

Dokładamy wszelkich starań aby ta strona internetowa była wolna od wirusów i innych szkodliwych treści, które mogą spowodować uszkodzenie komputera, lecz nie odpowiadamy za jakiekolwiek straty poniesione z tego tytułu. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie odpowiedniej ochrony swojego komputera (program anywirusowy) aby używać strony bezpiecznie. Wyłączając prawo stosowane nie odpowiadamy za straty lub zniszczenia poniesione przez Użytkownika w wyniku działań wirusów lub innych szkodliwych materiałów podczas używania naszej strony.

Art 8 – Dostawa

Dostawa produktów zamówionych w sklepie internetowym www.vidaXL.pl jest bezpłatna.

Terminy dostawy różnią się w zależności od adresu dostawy oraz rodzaju produktu, który chcesz otrzymać. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz informacje o wysyłce.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie przesyłki dotarły do klienta na czas. Jednakże z przyczyn niezależnych od nas czas wysyłki może ulec zmianie. Nie ponosimy odpowiedzialności za opóźnienia lub niedostarczenie produktów w ustalonym wcześniej terminie spowodowane przez okoliczności, które nie leżą w naszej kontroli.

Jeśli nikt nie jest w stanie odebrać Twojego zamówienia pod adresem, który wskazałeś istnieje możliwość pozostawienia przesyłki pod innym adresem w Twojej okolicy o czym zostaniesz poinformowany. W innym przypadku przesyłka trafi do magazynu przewoźnika a Ty zostaniesz poinformowany odnośnie odbioru przesyłki. Ryzyko uszkodzenia lub zaginięcia produktu (w przypadku uiszczenia całości zapłaty) leży po naszej stronie do momentu pierwszej próby dostarczenia. Refundacje wysyłki mogą być dokonywane wyłącznie w zgodzie z obowiązującym Prawem Ochrony Konsumenta.

Art 9 – Dokładność treści

Z wyjątkiem przypadków określonych poniżej cena jest określana jako cena, która została wyświetlona w momencie otrzymania Twojego zamówienia przez nas. Staramy się, aby wszystkie ceny były na naszej stronie dokładne, lecz błędy czasem są nieuniknione. Jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości z tym związane skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak tylko będzie to możliwe w celu uaktualnienia lub anulowania zamówienia. Jeśli nie uda nam się z Tobą skontaktować, zamówienie zostanie automatycznie anulowane. Jeśli w tym wypadku wpłata została dokonana – zwrócimy Ci ją. Wszystkie ceny wyświetlane są w PLN i zawierają podatek VAT. Ceny nie zawierają kosztów przesyłki.

Wszystkie wielkości, rozmiary i pomiary są przybliżone. Staramy się wyświetlać je tak dokładnie, jak to możliwe, ale nie możemy zagwarantować, że są absolutnie poprawne. Dokładamy wszelkich starań, aby wyświetlać zdjęcia produktów jak najbardziej zbliżonych ich rzeczywistemu wyglądowi.

Art 10 – Zwroty, rezygnacja i wymiana

W sprawie zwrotu Twojego zamówienia polecamy odnieść się do działu Informacje o zwrotach. Zgodnie z Prawem Ochrony Konsumenta masz prawo anulować swoje zamówienie w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania produktu. W tym przypadku otrzymasz zwrot wszystkich poniesionych kosztów zgodnie z określającymi to przepisami. Dla Twojej wygody oferujemy także dodatkowy czas na zwrot wynoszący 30 dni od momentu otrzymania produktu. Jeśli chcesz anulować zamówienie musisz poinformować nas pisemnie, e-mailem. Zorganizujemy wtedy darmowy odbiór produktu zapakowanego w pierwotne opakowanie. W momencie zakupu masz prawny obowiązek zadbania, aby w przypadku zwrotu produkt wrócił do nas w nienaruszonym stanie. W innym przypadku zastrzegamy sobie prawo do wyciągnięcia konsekwencji.

Warunki te nie mają wpływu na Twoje inne prawa konsumenckie i nie mają na celu ich zastąpienia. Aby uzyskać więcej informacji na temat Twoich praw jako konsumenta będącego pod ochroną przepisów dotyczących sprzedaży na odległość, należy skontaktować się z lokalnymi organami władzy lub centrum konsumenckim.

W rzadkich przypadkach jest możliwa zmiana specyfikacji produktu. W takim przypadku skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe w celu zaproponowania alternatywnego produktu. Jeśli nie będziesz zadowolony z tego rozwiązania skontaktuj się z biurem obsługi klienta w celu zorganizowania odbioru oraz przeprowadzenia zwrotu.

Jeśli uważasz, że otrzymałeś uszkodzony lub nieprawidłowy produkt należy poinformować biuro obsługi klienta. Prosimy nie odsyłać produktów w pierwszej kolejności, a skontaktowanie się z nami w celu omówienia odpowiedniego rozwiązania. Może ono zawierać naprawę, wymianę części, wymianę całego produktu lub zwrot. W przypadku zwrotu otrzymasz całość poniesionych kosztów uszkodzonego produktu.

Art 11 – Zwroty kosztów

Jeśli anulujesz zamówienie zgodnie z zasadami opisanymi w art.10 zwrócimy Ci pieniądze zaraz po otrzymaniu produktu. Zwrot kosztów nastąpi na konto karty lub konta PayPal, który został użyty podczas płacenia za zamówienie i jak wspomniano powyżej z zastrzeżeniem przepisów ustanowionych dla towarów uszkodzonych lub towarów objętych gwarancją zwrotu.

Art 12 – Gwarancja

Gwarantujemy, iż wszystkie produkty zakupione od nas, przez naszą stronę internetową, są objęte umową sprzedaży przez okres 2 lat od daty dostarczenia produktu, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, lecz prawa narodowe mogą gwarantować dodatkowe przywileje. Stosowanie się do umowy sprzedaży oznacza, że produkt jest zgodny z opisem umieszczonym na naszej stronie, przeznaczony do celów, do których przeznaczone są inne produkty tego typu a jego jakość i wydajność są standardowe, porównywalne do innych produktów tego samego typu, jakich można oczekiwać. Gwarancja pokrywa również uszkodzenia, które mogły powstać w czasie transportu.

W przypadku braku zgodności z opisem, klient ma prawo domagać się uzyskania takiej zgodności, bezpłatnie przez naprawę bądź wymianę, lub jeśli nie jest to możliwe przez zwrot lub odpowiedni upust. Jeśli zakupiony produkt jest uszkodzony prosimy o niezwłoczny kontakt z naszą obsługą klienta. 

Prawna gwarancja nie wpływa i nie oddziałuje na inne prawa konsumenta, oparte na przepisach prawa danego kraju. 

Prawa konsumenta w granicach gwarancji stają się nieważne, jeśli jakakolwiek z części produktu została zmieniona, przez jednostkę inną niż producent lub autoryzowana jednostka serwisowa. 

Artykuł 13 – Kody rabatowe

Przedsiębiorca posiada wdrożoną procedurę reklamacyjną, o której klienci są odpowiednio poinformowani, oraz na podstawie której rozpatrywane są skargi i zażalenia.

Reklamacje odnośnie do wykonania usługi, zawartej w umowie, należy opisać w sposób kompletny i jasny. W możliwe najszybszym czasie od momentu rozpoznania wady lub naruszenia.

Na wniesione skargi, przedsiębiorca zobligowany jest odpowiedzieć w ciągu 14 dni od daty otrzymania. Jeśli reklamacja jest złożona, a jej rozpatrzenie wymaga większych nakładów czasowych, klient zostanie poinformowany o rozpoczęciu procesu weryfikacji.

Klient powinien dać przedsiębiorcy co najmniej 4 tygodnie, na rozpatrzenie i rozstrzygnięcie sprawy. Jednocześnie przedsiębiorca powinien znaleźć rozwiązanie przy współpracy z podmiotem wnoszącym. Jeżeli sprawa nie zostanie rozstrzygnięta w założonym okresie, pojawia się spór, który kwalifikuje się do rozstrzygnięcia.

Jeżeli jesteś niezadowolony ze sposobu rozpatyrwania skarg możesz skontaktować się z Komisją Rozstrzygania Sporów za pośrednictwem Europejskiej Platformy ODR. (http://ec.europa.eu/consumers/odr)

Artykuł 14 – Kody rabatowe

Każdy kupon rabatowy może zostać wykorzystany przez klienta tylko raz (jeżeli nie wskazano inaczej).
Aby w pełni skorzystać ze zniżki należy spełnić określone (w newsletterze) warunki: minimalną kwotę zakupu, określone prudukty, ilość , datę zakończenia itd. 
W sytuacji gdy kod nie działa prosimy o kontakt mailowy z naszym centrum obsługi klienta pod adresem: webservice@vidaXL.pl

Przed sfinalizowaniem zamówienia prosimy o upewnienie się, iż kupon zniżkowy jest ważny. Finalizacja transakcji oznacza, że klient zgadza się na dokonanie wpłaty i nie może ubiegać się o zwrot kosztów nieaktualnego kuponu. Klient nie może żądać zwrotu należności jeśli cała procedura nie została przeprowadzona poprawnie.

Kody zniżkowe nie łączą się z innymi promocjami lub zniżkami. Nie można ich również zastosować przy płatnościach za produkty kupione na aukcjach. Warunki użytkowania, ważność i wartość kodów może zostać zmieniona bez uprzedniego zawiadomienia.

Art 15 – Przegląd praw

Zgadzając sie na warunki regulaminu Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że wszelkie prawa autorskie i inne prawa własności intelektualnej są dostepne tylko dla użytku osobistego i pozostają naszą własnością przez cały czas.

Użytkownik ma prawo do pobrania lub skopiowania materiałów jako wsparcie dla użytku osobistego do użytku na naszej stronie. Kopiowanie, reprodukowanie, publikowanie, rozpowszechnianie lub wyświetlanie treści lub materiałów prezentowanych na naszej stronie internetowej do jakichkolwiek innych zastosowań jest niezgodne z prawem i jest zabronione przez prawo. 
Treści i inne materiały na naszej stronie internetowej są dostępne tylko dla użytku osobistego i nie mogą być kopiowane lub wykorzystywane chyba, że wyrazimy na to zgodę na warunkach zatwierdzonych pisemnie.

Art 16 – Odpowiedzialność

Temat do pozostałej części tej sekcji to odpowiedzialność. Jeśli użytkownik nie przestrzega warunków niniejszego regulaminu VidaXL będzie odpowiedziala jedynie za cenę produktu. Nie ponosimy odpowiedzialności za straty, które wynikają z nieprzestrzegania warunków regulaminu, które należą do następuących kategorii: utrata dochodów lub przychodów, bankructwo, utrata zysków, utrata przewidywanych oszczędności, utrata danych, utrata renomy lub reputacji oraz specjalne lub pośrednie straty działające na szkodę firmy.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza strona spełniała wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa tym samym zastrzegamy sobie, iż nie możemy być pociągnięci do odpowiedzialności za nieautoryzowany dostęp do informacji przekazywanych za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Jeśli którykolwiek z tych warunków lub jakichkolwiek postanowień umowy są określane przez właściwe władze za nieważne , niezgodne z prawem lub niewykonalne w jakimkolwiek stopniu, taki termin, warunek lub postanowienie zostanie w tym zakresie oddzielony od pozostałych warunków i postanowień, które będą nadal obowiązywać w najszerszym zakresie dozwolonym przez prawo.

Art 17 – Inne ważne terminy

Wszystkie umowy zawierane są w języku polskim. Wszystkie sprawy, które mogą wyniknąć w przyszłości będą podlegać prawu polskiemu oraz jurysdykcji sądów polskich.

Niniejszy regulamin stanowi całość porozumienia pomiędzy nami i zastepuje wszystkie dyskusje, korespondencje i negocjacje odnośnie tematu sprawy.

Zgadzamy się, że żadna ze stron nie rości żadnych czynności prawnych w odniesieniu do jakiejkolwiek reprezentacji lub gwarancji (przez niedopatrzenie lub niedbastwo), która nie jest określona w niniejszym Regulaminie.

Żadna osoba poza stroną niniejszej umowy nie ma prawa do egzekwowania jakiegokolwiek postanowienia niniejszego Regulaminu.

Art 18 – Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące lub związane z niniejszym Regulaminem lub stroną internetową prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

Pobierz Regulamin VidaXL

 

Regulamin korzystania ze strony internetowej vidaXL

Wersja: 29 listopada 2016

Spis treści

Artykuł 1 - Definicje 
Artykuł 2 – Stosowanie 
Artykuł 3 – Konto klienta 
Artykuł 4 – Regulamin korzystania ze strony 
Artykuł 5 – Zamówienia 
Artykuł 6 – Aukcje 
Artykuł 7 – Komentarze 
Artykuł 8 – Zamknięcie konta i funkcji strony internetowej 
Artykuł 9 – Polityka prywatności i dane osobowe 
Artykuł 10 –Własność intelektualna i dane jednostek zewnętrznych 
Artykuł 11 - Odpowiedzialność 
Artykuł 12 – Postanowienia końcowe 

Artykuł 1 - Definicje

Konto: konto, które musi być założone przez Użytkownika, umożliwiające składanie zamówień, uczestnictwo w aukcjach i pozostawienie komentarza.
Sprzedawca/-y Zewnętrzny/-i: jednostka zewnętrzna, która oferuje produkty użytkownikom za pośrednictwem strony internetowej.
Użytkownik: każda osoba odwiedzająca stronę internetową.
Regulamin: niniejszy regulamin korzystania ze strony internetowej vidaXL.
Komentarz: opinia, która może zostać pozostawiona przez Użytkownika vidaXL, strony internetowej i/lub sprzedawcę/-ców zewnętrznego/-ych.
Aukcje: aukcje przeprowadzane przez vidaXL na stronie internetowej.
vidaXL: vida XL Ltd. z siedzibą w (5928 SK) Venlo at Mary Kingsleystraat 1.
Strona internetowa: strona założona na URL vidaxl.nl oraz każda inna strona, URL lub aplikacja poświęcona vidaXL.

Artykuł 2 - Stosowanie

1. Niniejszy regulamin dotyczy każdego użycia Strony Internetowej, w tym użytkowanie Konta.

2. vidaXL zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym Regulaminie. Zmieniony Regulamin będzie obowiązywać bezzwłocznie po jego zamieszczeniu na Stronie Internetowej. W związku z tym zaleca się regularne sprawdzanie Regulaminu.

Artykuł 3 – Konto klienta

1. Aby złożyć zamówienie, uczestniczyć w Aukcji lub pozostawić komentarz, niezbędne jest założenie Konta. Użytkownik może utworzyć konto poprzez wprowadzenie wymaganych informacji do formularza online na Stronie Internetowej. Formularz ten można znaleźć w zakładce: „Nowy klient”.

2. Aby utworzyć Konto, Użytkownik musi:

a. mieć ukończone 18 lat w momencie zakładania konta;
b. posiadać poprawny adres e-mail;

3. Po utworzeniu Konta, Użytkownik otrzyma potwierdzenie drogą e-mail. Jak tylko Konto zostanie aktywowane, Użytkownik może zalogować się na nie przy użyciu swojego adresu e-mail oraz wybranego przez niego/nią hasła.

4. Dany adres e-mail może być użyty tylko raz do utworzenia Konta. Konto jest ściśle osobiste, nie ulega przekazaniu i skojarzone z Użytkownikiem, który utworzył Konto.

5. Użytkownik musi zapewnić, że przekazane informacje dotyczące Konta i przyszłej komunikacji z vidaXL są poprawne, kompletne i aktualne. Zmiany w danych osobowych mogą zostać dokonane przez Użytkownika po zalogowaniu się na jego/jej Koncie i wprowadzenie na nim zmian.

6. Użytkownik musi zachować hasło w tajemnicy oraz podjąć odpowiednie środki zapobiegające osobom trzecim wejście w posiadanie i użycie hasła i/lub Konta.

7. Użytkownik jest zobowiązany do bezzwłocznego powiadomienia vidaXL w przypadku utraty, kradzieży lub (podejrzewanego) nieautoryzowanego użycia hasła i/lub Konta przez osoby trzecie. Do czasu otrzymania takiego powiadomienia przez vidaXL, Użytkownik jest odpowiedzialny za wszelkie szkody wynikające z nadużycia hasła i/lub Konta.

8. Jeżeli vidaXL stwierdza lub podejrzewa nieautoryzowanie użycie lub możliwość użycia Konta Użytkownika przez osoby trzecie, firma zastrzega sobie prawo do natychmiastowej blokady podejrzanego Konta i naprawy wszelkich szkód, które może ponieść w takim przypadku ze strony Użytkownika, bez ponoszenia odpowiedzialności przez vidaXL za szkody poniesione przez Użytkownika.

Artykuł 4 – Korzystanie ze Strony Internetowej

1. Użytkownik poświadcza, że informacje przez niego/nią dostarczone są poprawne, kompletne i rzetelne. vidaXL zastrzega sobie prawo do sprawdzenia poprawności podanych informacji oraz do usunięcia informacji Użytkownika w przypadku stwierdzenia ich niepoprawności lub braku możliwości weryfikacji ich poprawności.

2. Użytkownikowi nie wolno:

• zakłócać działania Strony Internetowej lub używać oprogramowania, które zakłóca działania Strony;
• wprowadzać działań lub pozwalać na działania, które podejrzewa o ograniczenie korzystania przez innych użytkowników lub negatywnie wpływają na użycie Strony Internetowej;
• podawać się za innego Użytkownika.

3. Użytkownikowi nie wolno kopiować ani udostępniać (poprzez hiperłącze lub inny sposób) Strony Internetowej ani żadnej jej części bez pisemnej zgody od vidaXL.

Artykuł 5 – Zamówienia

1. Regulamin vidaXL oraz Zasady dokonywania zwrotu vidaXL stosuje się do wszystkich zamówień od vidaXL złożonych przez Stronę Internetową. Użytkownik akceptuje Regulamin oraz Zasady dokonywania zwrotu podczas zakładania Konta.

2. Dla zamówień od Sprzedawców Zewnętrznych przez Stronę Internetową, może mieć zastosowanie Regulamin oraz Zasady dokonywania zwrotu Sprzedawcy/-ów Zewnętrznego/-ych. Można je odnaleźć na stronie Sprzedawcy Zewnętrznego. Jeżeli Sprzedawca Zewnętrzny nie posiada odrębnego Regulaminu i/lub Zasad dokonywania zwrotu, przy umowach kupna zawartych pomiędzy Użytkownikiem a Sprzedawca Zewnętrznym stosuje się Regulamin oraz Zasady dokonywania zwrotu vidaXL

Artykuł 6 - Aukcje

1. Regulamin Aukcji vidaXL ma zastosowanie przy uczestniczeniu w Aukcjach przeprowadzanych przez vidaXL na Stronie Internetowej. Użytkownik akceptuje Regulamin Aukcji podczas zakładania Konta lub najpóźniej w momencie brania udziału w Aukcji po raz pierwszy.

2. Użytkownikowi nie wolno w żaden sposób niewłaściwie lub nieuczciwie wpływać na licytację.

Artykuł 7 - Komentarze

1. Po dokonaniu zakupu przez Stronę Internetową, Użytkownik może zostać poproszony w imieniu vidaXL o ocenę vidaXl, Strony Internetowej i/lub Sprzedawcy Zewnętrznego poprzez pozostawienie Komentarza. vidaXL zastrzega sobie prawo – ale nie obowiązek – do umieszczenia Komentarza na Stronie Internetowej lub w inny sposób wraz z imieniem, miejscem zamieszkania i datą komentarza, zgodnie z informacjami podanymi przez Użytkownika.

2. W przypadku, gdy Komentarze są gromadzone przez jednostkę zewnętrzną w imieniu vidaXL, stosuje się Regulamin oraz regulamin korzystania z jednostki zewnętrznej, o której mowa, w odniesieniu do Komentarzy.

3. vidaXL zastrzega sobie prawo do niepublikowania Komentarza lub jego usunięcia ze Strony Internetowej, jeżeli Sprzedawca Zewnętrzny stwierdzi, że dany Komentarz:

• narusza przepisy lub regulacje prawne
• narusza porządek publiczny lub przyzwoitość
• dotyczy wyłącznie produktu
• nie jest związany z danym Sprzedawcą Zewnętrznym
• zawiera dane personalne osoby trzeciej
• zawiera URL lub reklamę
• jest fałszywy

Artykuł 8 – Zamknięcie konta i funkcji Strony Internetowej

1. vidaXL zastrzega sobie prawo do odmowy Użytkownikowi zamknięcia Konta jednostronnie, jeżeli istnieje ku temu powód, na przykład w przypadku:

• nieautoryzowanego użycia lub nadużycia Strony Internetowej i/lub Konta
• nieprzestrzegania niniejszego Regulaminu lub Regulaminu Aukcji
• nieprzestrzeganie umowy zawartej pomiędzy Użytkownikiem a vidaXL i/lub Sprzedawcą/-ami Zewnętrznym/-mi

2. Ponadto vidaXL ma prawo ograniczyć, uniemożliwić lub unieważnić niektóre możliwe użycie Konta lub tymczasowo zablokować Konto w przypadkach takich, jak opisane w Artykule 8 punkt 1.

3. W każdej chwili vidaXL zastrzega sobie prawo do wyłączenia niektórych funkcji Strony Internetowej lub ich zmian.

Artykuł 9 – Polityka prywatności i dane osobowe

1. Dane osobowe przekazane przez Użytkownika do vidaXL, takie jak jego lub jej imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, są przetwarzane przez vidaXL w plikach, które są własnością vidaXL. Informacje te będą wykorzystane przez vidaXL do zarządzania Kontami i Aukcjami, realizowania zamówień, dostaw, fakturowania oraz możliwych mediacji w sporach pomiędzy Użytkownikami a Sprzedawcami Zewnętrznymi.

2. W każdej chwili Użytkownik ma prawo do dostępu, zmiany lub uzupełnienia jego lub jej danych osobowych poprzez zalogowanie się na jego lub jej Konto.

3. Zgodnie z zasadą vidaXL nie udostępni danych osobowych do jednostek zewnętrznych, chyba że jest to wymagane w celu wypełnienia umowy zawartej z Użytkownikiem. vidaXL przekaże, na przykład, imię i nazwisko Użytkownika, jego lub jej adres e-mail i numer telefonu Sprzedawcy Zewnętrznemu, o ile jest to wymagane do wypełnienia umowy zakupu pomiędzy Użytkownikiem a Sprzedawcą Zewnętrznym. Komunikacja pomiędzy Użytkownikiem a Sprzedawcą Zewnętrznym prowadzona jest przez aplikację wiadomości e-mail na vidaXL. Komunikacja jest przechowywana na serwerach vidaXL i może być użyta przez vidaXL w celu:

• wsparcia Użytkownika i/lub Sprzedawcy Zewnętrznego w przypadku pytań i/lub kwestii spornych
• sprawdzenia, czy Sprzedawca Zewnętrzny spełnił oczekiwania Użytkownika
• analizy procesu usprawnienia

4. Strona Internetowa wykorzystuje pliki cookies. Pliki te są używane, by np. zapamiętać wprowadzone dane logowania. Ponadto pliki cookies są używane na Stronie Internetowej.

5. Użytkownik może ustawić swoją przeglądarkę w taki sposób, żeby nie przyjmowała plików cookies podczas odwiedzania Strony Internetowej. W tym przypadku możliwe jest jednak, że Użytkownik nie będzie mógł w pełni korzystać ze wszystkich funkcji Strony Internetowej lub jej lub jego dostęp do części Strony i/lub konta będzie ograniczony.

6. vidaXL zastrzega sobie prawo do zachowania informacji dotyczących działań osób odwiedzających Stronę (między innymi używany adres IP), o ile pojawia się podejrzenie nieautoryzowanego użycia lub nadużycia Strony z Konta Użytkownika.

7. W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących użycia danych osobowych Użytkownika oraz plików cookies na Stronie Internetowej, prosimy o odniesienie się do Polityki Prywatności vidaXL, którą można znaleźć na Stronie Internetowej.

Artykuł 10 – Własność intelektualna oraz dane jednostek zewnętrznych

1. O ile nie sprecyzowano inaczej, wszystkie prawa, łącznie z prawem autorskim oraz inne prawa własności intelektualnej dotyczące informacji podanych na Stronie Internetowej lub Strony Internetowej są zastrzeżone dla vidaXL i nie należą do jednostek zewnętrznych/posiadaczy licencji, którym zostałyby udostępnione.

2. Użytkownik ma prawo do skonsultowania informacji podanych na Stronie Internetowej oraz Strony Internetowej oraz kopiowania ich na użytek własny, na przykład przez drukowanie lub zapisanie ich. Każde inne użycie, na przykład zapisywanie lub kopiowanie (części) Strony Internetowej na odrębnej stronie internetowej lub tworzenie połączeń lub hiperłączy do (części) Strony jest niedozwolone bez wyraźnego, pisemnego pozwolenia vidaXL.

3. Informacje na Stronie Internetowej są częściowo dostarczane przez jednostki zewnętrzne, takie jak Sprzedawcy Zewnętrzni lub inni Użytkownicy (w przypadku Komentarzy). vidaXL nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z niepoprawnych, niekompletnych lub nieprawdziwych informacji umieszczonych przez jednostki zewnętrzne na Stronie.

4. Strona Internetowa może zawierać linki do zewnętrznych stron internetowych. vidaXL nie ponosi odpowiedzialności za użycie zawartości stron, do których odnoszą się linki na Stronie, lub które umieszczają linki do Strony.

Artykuł 11 - Odpowiedzialność

1. Użytkownik uznaje, że w przypadku zamówienia od Sprzedawcy Zewnętrznego, umowa zakupu jest zawierana pomiędzy Użytkownikiem a Sprzedawcą Zewnętrznym, a vidaXL nie jest ani nie będzie stroną w tej umowie.

2. vidaXL nie jest zobligowana do weryfikowania i oceny jakości, ilości ani wydajności produktów oferowanych przez Sprzedawców Zewnętrznych na Stronie Internetowej i nie może ponosić żadnej odpowiedzialności za szkody wynikające z faktu, że takie informacje okazały się niepoprawne, niekompletne lub nieprawdziwe.

3. vidaXL jest odpowiedzialna za szkody niezwiązane z tymi informacjami, odpowiedzialność ta jest ograniczona do ceny zakupu danego produktu, jaka została przekazana na rachunku/fakturze przez Sprzedawcę Zewnętrznego Użytkownikowi w każdym przypadku.

4. Odpowiedzialność vidaXL, niezależnie od natury jej pochodzenia, jest ograniczona do kwoty rekompensaty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej vidaXL w danym przypadku.

Artykuł 12 – Postanowienia końcowe

1. Jeżeli jeden lub więcej z punktów niniejszego Regulaminu nie może być w dalszym ciągu obowiązujący, ważny lub egzekwowany, pozostałe punkty pozostaną w pełni ważne. W takim przypadku vidaXL zamieni wspomniane punkty na nowe, określone przez vidaXL i będące najbardziej zgodne ze znaczeniem wspomnianych punktów, jak to możliwe.

2. Przy korzystaniu ze Strony Internetowej, Konta oraz niniejszego Regulaminu, ma zastosowanie prawo Polskie.

 

Załącznik(i)

Regulamin
Pobierz Regulamin aukcji
Polityka prywatności i plików cookie

Czas do końca:
Aktualna cena:
Nie przegap naszych promocji
Zniżka 20 zł*
checkmark

Wyjątkowe oferty wyłącznie dla odbiorców newslettera

checkmark

Wcześniejsze poznanie naszych nowych produktów

checkmark

Powiadomienia o wszystkich naszych kuponach zniżkowych

checkmark

Inspiracje z najnowszych trendów

Zniżka 20 zł*
smiley_joy
Zapisz się do naszego newslettera
*Minimalna wartość zamówienia wynosi 400 zł. Zniżka obowiązuje wyłącznie na produkty marki vidaXL. Szanujemy Twoją prywatność - możesz zrezygnować z newslettera w każdej chwili.
close