Oferty 24/7
Bezpłatna dostawa wszystkich produktów
Okazje.info Ocena Kiyoh: 4.2 / 5

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

Pomysły na mały ogród


 

Niezależnie od tego, czy posiadasz duże czy małe podwórko, zawsze powinieneś jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Praca z małym ogrodem może być większym wyzwaniem, ponieważ wymaga kreatywnych, a czasami nawet innowacyjnych rozwiązań.

Na tym blogu zebraliśmy kilka pomysłów i wskazówek, które pomogą zmienić wygląd nawet najmniejszego ogrodu. Wypróbuj je, gdy lato jest w pełni!


Propozycja 1. Wybierz styl swojego ogrodu.

Praca z ograniczoną przestrzenią wymaga podjęcia kilku ważnych decyzji. Jedną z nich jest styl Twojego ogrodu. Najlepiej w małych przestrzeniach sprawdzi się styl skandynawski i boho. Oba podkreślają funkcjonalność i pozwalają optymalnie wykorzystać daną przestrzeń. Co więcej, styl skandynawski i boho doskonale nadają się do przestrzeni na zewnątrz, ponieważ ich podstawą jest minimalizm oraz wykorzystanie naturalnych mebli i akcesoriów.


 Jedzenie na świeżym powietrzu powinno być wyjątkowym doświadczeniem bez względu na okazję. Nasze krzesło stołowe jest optymalnym wyborem.Leżak z możliwością ustawienia w 3 pozycjach łączy w sobie styl i funkcjonalność. Wykonany z solidnego bambusa mebel jest przeznaczony do całorocznego użytkowania na zewnątrz.Huśtawka ogrodowa z litego drewna tekowego stanie się centralnym punktem Twojego ogrodu lub innej przestrzeni na zewnątrz. Jest ona idealna do odpoczynku lub pogawędek z przyjacielem.

 

Propozycja 2. Meble z wbudowanym schowkiem.

Mały ogród będzie wyglądał na bardziej przestronny, gdy uprzątniesz bałagan i zbędne akcesoria. Najszybszym rozwiązaniem jest wybór mebli wyposażonych we wbudowane miejsce do przechowywania wszystkich niezbędnych artykułów ogrodowych. Na przykład zestaw sof ze schowkiem będzie idealny do przechowywania poduszek na siedziska i oparcie oraz koców w zorganizowany i uporządkowany sposób. Zapobieganie potykaniu się o przedmioty leżące w ogrodzie, zapewni mu czysty i świeży wygląd oraz stworzy wrażenie większej przestrzeni.

 

Propozycja 3. Wybierz meble i inne przedmioty, które można łatwo przenosić. 

Jeśli nie używasz codziennie niektórych artykułów ogrodowych lub mebli, sprawdź, czy możesz je łatwo przenieść, złożyć i zdemontować. Na przykład zamiast dużego namiotu lub osłony przeciwsłonecznej wybierz parasol. Można go używać w gorące słoneczne dni, a gdy nie jest już potrzebny, wystarczy go złożyć i schować. To samo dotyczy ławek, małych zestawów wypoczynkowych i składanych krzeseł. Jeśli nie używasz ich codziennie, przechowuj je złożone lub zdemontowane w schowku lub innym miejscu, aby zaoszczędzić przestrzeń. 

Ten elegancki parasol będzie doskonałym wyborem, jeśli chcesz stworzyć trochę cienia i ochronić się przed szkodliwymi promieniami UV.   Ten kompaktowy zestaw mebli ogrodowych Iowa firmy Allibert pasuje szczególnie na balkony lub mniejsze tarasy i będzie zarówno funkcjonalnym jak i ozdobnym dodatkiem do dowolnej przestrzeni na zewnątrz.Ten składany stolik bistro ma elegancką formę i będzie znakomitym dodatkiem do Twojego ogrodu, tarasu lub patio, gdzie posłuży do spożywania posiłku lub relaksu na świeżym powietrzu. Jest również idealny do użytku w domu.

 

Propozycja 4. Stwórz przytulną atmosferę, dodając oświetlenie.

Użycie lamp ogrodowych we właściwych miejscach stworzy iluzję większej przestrzeni wieczorem. Im więcej światła, tym większy wydaje się ogród! Umieść reflektory pod drzewem, pamiętaj o dodaniu lamp do ciemnych narożników i zamontuj oświetlenie ścieżki ogrodowej które rozjaśni Ci drogę wieczorem. Na koniec, nie zapomnij oświetlić swojego tarasu. Można to zrobić za pomocą kinkietów lub lamp (solarnych) umieszczonych na ziemi.

 Zestaw lamp ogrodowych LED na baterie firmy Luxform składa się z 4 lamp o ciekawym, industrialnym wyglądzie. Emitują przyjemne światło o miękkiej barwie. Ta elegancka lampa LED do oświetlania ścieżek w ogrodzie charakteryzuje się nowoczesnym designem. Wykonana z odlewu aluminium lampa podkreśli każdą przestrzeń na zewnątrz. Wyróżnia ją wbudowany klosz z opalowego PC, rozpraszający światło. Ten elegancki zestaw zewnętrznych lamp ściennych LED charakteryzuje się nowoczesnym designje wbudowane klosze z mlecznego PC.

 

Propozycja 5. Nie bój się dodawania elementów dekoracyjnych.

Zawsze chciałeś mieć duży grill lub kominek? A może marzysz o modnej półce na rośliny? Nie rezygnuj ze świetnych pomysłów ze względu na wielkość swojego ogrodu! Przy odrobinie planowania i odpowiednich pomiarach (prawie) wszystko jest możliwe. Na przykład wiele kominków, grilli i innych narzędzi można znaleźć w rozmiarach idealnych do małego ogrodu.


Twój ogród - Twoje zasady!

Wykorzystaj w pełni przestrzeń na zewnątrz, ale nie zapominać o swoich marzeniach i celach.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki zainspirowały Cię do odważnych i kreatywnych działań przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału każdego miejsca w Twoim ogrodzie. Ciesz się latem w pełni!

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .