Oferty 24/7
Bezpłatna dostawa wszystkich produktów
Okazje.info Ocena Kiyoh: 4.2 / 5

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Trendy do wiosennego ogrodu w 2021


Gartentrends für den Frühling 2021 

 

Zima oficjalnie jeszcze się nie skończyła, ale już czekamy na wiosnę. To jest właśnie ten czas, w którym pojawiają się pierwsze kwiaty i gdzieniegdzie w Twoich roślinach wyrastają pąki. Na tym blogu podsuniemy Ci kilka wskazówek, jak przygotować ogród na wiosnę i podzielimy się najnowszymi trendami na 2021!

 

Posprzątaj zanim zabierzesz się za coś nowego

Zanim zaczniesz sadzić nowe kwiaty lub rośliny, ważne jest, aby najpierw przygotować ziemię. Usuń chwasty i liście z trawnika, ścieżek i stawu. Na razie zachowaj te, które leżą wokół roślin, ponieważ tworzą one warstwę izolacyjną dla pędów i schronienie dla zwierząt. Upewnij się, że warstwa nie jest zbyt gruba. Po uporządkowaniu ogrodu możesz rozpocząć przycinanie drzewek owocowych (między innymi) w marcu. W przypadku żywopłotów lepiej zaczekać z rozpoczęciem przycinania do kwietnia.

Marzec to także czas na przygotowanie trawnika na wiosnę i lato. Najpierw zacznij od spulchnienia trawy. Pomoże Ci to usunąć mech i martwe listki, dzięki czemu do trawnika dostanie się więcej powietrza. Zasiej nasiona traw w pustych miejscach po zakończeniu wertykulacji i upewnij się, że nasiona otrzymują dużo dobrych składników odżywczych (nawożenie). Gdy temperatura wzrośnie z nadejściem wiosny należy regularnie podlewać trawnik. Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ świeżo zasiana trawa potrzebuje wody do wzrostu.

Kiedy posprzątasz wszystkie liście, nie widać już żadnych chwastów, a Ty zadbałeś o trawnik, czas zacząć siać i sadzić! Wybierz skrzynie na kwiaty, donice lub obrzeża w miejscach, w których chcesz umieścić nowe rośliny i kwiaty. Kup żonkile, fiołki lub hiacynty, aby nadać ogrodowi trochę koloru. Oprócz kwiatów poszukaj także zielonych roślin. Istnieje również kilka gatunków, które pozostaną zielone również zimą, na przykład bukszpan lub bluszcz. Wyszukując rośliny wiecznie zielone możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!


vidaXL Pergola ogrodowa w kształcie łuku z donicami, 180x40x205 cm vidaXL Garten-Hochbeet Akazienholz 200x50x50 cm Pflanzkübel mit Rankhilfe 70 x 30 x 135 cm

 

Przygotowanie patio na słoneczne dni

Kiedy nadejdzie luty, nie musisz jeszcze wyciągać swojego zestawu ogrodowego na zewnątrz. Jeśli jednak masz wystarczająco dużo miejsca w szopie lub garażu, możesz przystąpić do czyszczenia drewnianych mebli. Wymieszaj równe części wody z octem i użyj szczotki, aby usunąć ewentualne zielone osady. Ten sam środek czyszczący można stosować do płytek z zielonym nalotem. Meble ogrodowe z rattanu, wikliny i tekstylenu można czyścić specjalnym środkiem do czyszczenia mebli ogrodowych. A potem, gdy słońce naprawdę zacznie się pojawiać, możesz spędzić trochę czasu na swoim niesamowicie czystym tarasie! Wiosną wciąż może być zimno i dużo padać, więc zabezpiecz meble ogrodowe pokrowcem lub w razie potrzeby włóż je z powrotem do środka.

Przejdźmy do trendów na nowy rok! Od kilku lat przestrzeń zewnętrzna stała się przedłużeniem Twojego wnętrza. Akcesoria, stoliki kawowe i wygodne krzesła do wypoczynku to podstawowe wyposażenie 2021 roku! Oprócz tego widzimy wiele nowych kombinacji materiałów, takich jak aluminium lub stal w połączeniu z drewnem (SKU 3053386) lub rattan i lite drewno (SKU 46343). W tym roku popularną opcją są również parasole z drewnianą podstawą (SKU 44514). Aby jeszcze bardziej komfortowo wylegiwać się na świeżym powietrzu, kolejnym smaczkiem wśród mebli ogrodowych w 2021 roku są stoliki kawowe na zewnątrz (SKU 44734, 48979, 46068).

 

vidaXL 5-częściowy zestaw mebli ogrodowych, lite drewno tekowe i stal     vidaXL 5-cz. zestaw mebli ogrodowych, rattan PE, czarny i brązowy   vidaXL Stolik kawowy, 45x45x45 cm, lite drewno tekowe

 

Twoje meble ogrodowe są gotowe do modernizacji? Nadszedł idealny moment, aby poszukać czegoś nowego. Na vidaXL znajdziesz kilka ofert zestawów wypoczynkowych, ławki, stoły i krzesła ogrodowe, łuki, grille, domki do zabaw i zestawy dla dzieci oraz ogrodzenia.


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .