Niesamowity asortyment
Darmowa dostawa
Niskie ceny

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

Inspiracje do stworzenia stylowej sypialni


 

Spędzasz w sypialni około 8 godzin każdego dnia, co prawda z zamkniętymi oczami, ale to nie znaczy, że nie może mieć ona pięknego wnętrza. Jest kilka istotnych dla dobrego wypoczynku elementów: dekoracja, wygodne łóżko i materac, kombinacja kolorów i wreszcie oświetlenie. Nikt nie śpi dobrze pod świetlówką. Z kilkoma przydatnymi wskazówkami zaśniesz w mgnieniu oka i będziesz spać jak dziecko!

 

Krok pierwszy: zainspiruj słodkie sny

Sposób, w jaki udekorujesz swoją sypialnię ma wpływ na Twój sen. Najwyższy czas na nowo zdefiniować ten pokój! Zacznijmy od początku! Najpierw wybierz kolory, których chcesz użyć. Istnieje kilka barw, które szczególnie nadają się do sypialni, między innymi niebieski, zielony, szary lub żółty. Te kolory emanują spokojem, a to jest dokładnie to, czego potrzebujesz w sypialni! Pomaluj na wybrany kolor jedną ścianę i połóż przy niej łóżko, aby uzyskać ciekawy efekt. Sypialnia to także dobry miejsce do pomalowania wszystkich ścian na taki sam lub podobne kolory.

 

Krok drugi: znajdź odpowiednie meble

Zacznijmy od najważniejszego mebla w pokoju: łóżka. Oczywiście wszyscy chcą spać w łóżku typu king-size, ale przy zakupie pamiętaj o wielkości pomieszczenia. Było by szkoda gdyby nowy mebel się w nim nie zmieścił. Zostaw trochę przestrzeni po obu lub przynajmniej po jednej stronie łóżka, abyś mógł tam postawić stolik nocny. Łóżka są dostępne w wielu odmiennych stylach i wykonane z różnych materiałach. Możesz wybrać tapicerowane sztuczną skórą lub takie z ramą wykonaną z drewna akacjowego.


 

Kolejną ważną częścią sypialni jest materac. Jego wybór jest bardzo osobistą kwestią. Niektóre osoby wolą twardy materac, podczas gdy inne wybiorą miękki.  Ważny jest również wybór między materacem sprężynowym, piankowym lub kieszeniowym. Wybierając materac, bardzo ważne jest, abyś wcześniej zorientował się, co lubisz, a czego nie. Jeśli myślisz o zamówieniu materaca online, możesz przetestować podobny w sklepie stacjonarnym.

Łóżko jest już kompletne! Czas na szafę. Dla wielu osób jest to niezbędna część sypialni i prawie zawsze zbyt mała, by pomieścić Twoją kolekcję butów i ubrań. Kiedy wiesz, że jedna szafa nie wystarczy, zawsze możesz umieścić dwie obok siebie. Jedna duża szafa nadaje sypialni przestronny charakter. Masz dużo wolnego miejsca? Możesz od razu zdecydować się na garderobę.

Masz wolny kąt? Znajdź luksusowy fotel, w którym możesz usiąść i zrelaksować się, LUB po prostu rzucać na niego ubrania, aż będzie ich zbyt wiele, abyś mógł je zignorować.

 

Wreszcie - kup odpowiednie oświetlenie i zasłony na okna.

Można by pomyśleć, że oświetlenie nie jest tak ważne w sypialni, ponieważ i tak spędzasz większość czasu z zamkniętymi oczami. Jednak dzięki odpowiedniemu oświetleniu możesz stworzyć cudowną atmosferę. Znajdź lampkę do czytania, dobrą lampkę nocną i stylowy żyrandol. Unikaj żarówek, które są zbyt jasne, po prostu upewnij się, że jest wystarczająco dużo światła, aby zobaczyć, gdzie idziesz.

Jeśli chodzi o zasłonięcie okien, istnieje kilka możliwości. Rolety zaciemniające są koniecznością w sypialni. Jeśli chcesz uroczej dekoracji okna w ciągu dnia, możesz wybrać ozdobne, jasne zasłony. Jesteś wrażliwy na światło? Upewnij się, że masz rolety, a do dekoracji możesz zawiesić nad nimi, lekkie zasłony.

Dzięki naszym pomysłom i inspiracjom do sypialni mamy nadzieję, że wkrótce będziesz miał piękne sny!

 

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .