Figlarny wystrój ścian w pokoju dziecięcym

Wnętrza · 31. Maj 2022

Jak opisać idealny pokój dziecięcy? Zgodnie z najpopularniejszymi projektami sypialni dla najmłodszych powinien być pięknym i przytulnym miejscem, w którym Twoje dziecko czuje się komfortowo, kreatywnie i spokojnie.

Sypialnia powinna inspirować wyobraźnię i kreatywność Twojego dziecka ciekawym i wymarzonym wystrojem, a także zawierać odrębne przestrzenie do relaksu, zabawy i nauki. Jeśli nie wiesz, jak udekorować ściany pokoju swojego dziecka, wiedz, że możesz ich użyć jako pustych płócien, aby stworzyć zabawny i oryginalny wystrój odzwierciedlający ich osobowość.

Zebraliśmy kilka ciekawych pomysłów na wystrój ścian w pokojach dziecięcych, które pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń dla najmłodszych. Od pomocnych pomysłów na malowanie ścian w pokojach dla dzieci po listę narzędzi, które pomogą Ci po drodze, przeprowadzimy Cię przez tworzenie wspaniałych ścian sypialni, które pokochają Twoje pociechy.

 

bybinsie (Instagram)Jak udekorować ściany pokoju dla dzieci?


Obiecaliśmy kilka świetnych pomysłów na projektowanie ścian w pokojach dla dzieci, ale zanim zaczniemy, spójrzmy na kroki związane z tym procesem.

  • Skorzystaj z wyjątkowej osobowości Twojego dziecka. Ulubione filmy, gry lub postacie z bajek, a także wybrane przez nie kolory, mogą służyć jako inspiracja do dekorowania ścian pokoju dziecięcego.

  • Spójrz na przestrzeń, z którą pracujesz. Pomyśl o rozmiarze pokoju, ilości naturalnego światła i wszystkich innych praktycznych szczegółach, takich jak lokalizacja łóżka lub stanowiska do odrabiania lekcji. Są to istotne aspekty, które wpłyną na wybrany przez Ciebie rodzaj dekoracji ścian w pokoju dziecięcym. Na przykład, jeśli dziecko kocha ciemne odcienie, ale w pokoju nie ma wystarczająco dużo światła, zamiast malować całą ścianę, możesz wybrać jasny kolor i połączyć do z grafiką ścienną w barwach z jego ulubionej palety.

  • Spraw, aby efekt był zabawny i pozwól dziecku pomóc w projektowaniu ścian w jego pokoju. Wspólnie zdecydujcie się na motyw, wybierzcie kolor farby lub wystrój ścian, który wam się spodoba i zachęćcie je do pomocy w projektowaniu sypialni.

 

isabelask (Instagram)


Projekt ścian pokoju dziecięcego: malowanie, tapety lub inne?


Najlepszym sposobem na zaprojektowanie kreatywnego wystroju pokoju dziecięcego jest dodanie tekstury i przyjaznych dla dzieci kolorów. Jednym ze sposobów na to jest montaż paneli ściennych 3D, które zapewniają wrażenie głębi w każdym pomieszczeniu. Możesz wybrać panele geometryczne i eksperymentować z oświetleniem - prawidłowo ustawione lampy zapewniają ciekawy efekt, który sprawi dziecku przyjemność.

Położenie tapety lub fototapety w pokoju dziecka to ciekawy sposób na wprowadzenie barwnych plam i wesołych wzorów. Możesz wybrać te, które uwielbia Twoje dziecko, np. z postaciami z Disneya lub Marvela, które wprowadzą świat fantazji prosto do sypialni Twojego dziecka!

Z drugiej strony, jeśli jesteś zainteresowany zaprojektowaniem bardziej spersonalizowanej przestrzeni, możesz poszukać kreatywnych pomysłów na pomalowanie pokoju swojego dziecka. Ozdobna ściana może być dobrym wyborem, zwłaszcza przy wyborze ulubionego koloru dziecka, który podkreśla również model mebli. Aby uzupełnić stylizację, można wyeksponować piękne prace dzieci na ścianach pokoju.

 

nat_kowa

nat_kowa (Instagram)

 

esramakine_ (Instagram)


Kreatywne ozdoby ścienne w pokoju dziecka


Wspominaliśmy już, że możliwości tworzenia fantastycznej dziecięcej sztuki na ścianach są nieskończone? Weźmy jako przykład urocze i pomysłowe kolaże. Kup ramki i powieś wszystko, co spodoba się Twojemu dziecku, od zdjęć po ujęcia natury i ulubione postacie. Możesz również powiesić kilka wieszaków ściennych z makramą lub innych dekoracji do samodzielnego wykonania, nad którymi Ty i Twoje dziecko możecie wspólnie pracować, aby nadać sztuce w pokoju Twojego dziecka bardziej personalny klimat.

Możesz nawet rzucić kilka ściennych dzieł sztuki, takich jak wycinane dekoracje przedstawiające urocze zwierzęta lub mapa świata dla Twojego małego poszukiwacza przygód. Znajdź inspirację w hobby i zainteresowaniach swojego dziecka, a będziesz w stanie motywować je na co dzień. Nie zapomnij, że zawsze możesz udekorować pokój swojego dziecka naklejkami ściennymi. Są one idealne obok ich miejsca pracy lub zabawy. W tym miejscu można również dołączyć zabawną i edukacyjną tablicę ścienną.maisonbioclimatiquemodified

maisonbioclimatique (Instagram)

ourhomeonthelake (Instagram)


Jakie narzędzia są potrzebne do malowania lub kładzenia paneli ściennych?


Wszystkie pomysły na wystrój ścian w pokojach naszych dzieci mają na celu pomóc Ci w wykonaniu tego całkiem przyjemnego zadania i jesteśmy przekonani, że Twojemu dziecku spodobają się nowe fantazyjne ściany sypialni. Jeśli jednak nie masz pewności, od czego zacząć lub jak udekorować ściany pokoju dziecięcego, możemy zaoferować kilka porad na temat narzędzi, których potrzebujesz.

Aby upewnić się, że wszystko idealnie pasuje do wystroju, użyj taśmy mierniczej. Jeśli chcesz stworzyć wystawę artystycznych prac swojego dziecka sprawdź, czy masz odpowiednie gwoździe i młotek, aby powiesić wszystkie ozdoby. Drabinka schodkowa jest zawsze przydatna, szczególnie przy docieraniu do wyższych obszarów na ścianach. I będziesz jej potrzebować, razem z materiałami do malowania natryskowego, jeśli nie zamierzasz malować pędzlem, gdy zdecydujesz się zmienić kolor ścian sypialni swojego dziecka. Dodatkowo zalecamy zakup pokryć malarskich, aby chronić podłogę podczas malowania ścian.

 

aylinterior (Instagram)