Najgorętsze trendy: biel i lekkość

Niedoceniona moc spokoju

 

Co dla Ciebie oznacza biel? Powszechnie biel utożsamia się z czystością, spokojem i klasą. Projektując wystrój wszyscy wybieramy białe przedmioty – meble lub dodatki. Ale co sądzisz o całkowicie białym wnętrzu?

Biel w naszych domach to bez wątpienia wybór ponadczasowy. Wśród najgorętszych trendów naszą uwagę przykuwają białe i lekkie wnętrza. Przekonajmy się, jak możemy zaprojektować przestrzeń opartą na bieli i jej odcieniach, ale także przyjrzyjmy się zaletom i wadom tego trendu.

 

 

Jak zaprojektować białe wnętrze

Biel sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Tworzy spokojną, zachęcającą atmosferę. Biel oznacza również czystość i styl, dlatego białe kuchnie są bardzo popularne. Idealna do każdego pomieszczenia biel może pomóc w ograniczonej przestrzeni, sprawiając, że będzie wyglądać na większą i bardziej przestronną.

Ale większość ludzi boi się, że białe wnętrze będzie nijakie lub zimne i nieprzyjemne. Aby tego uniknąć, postępuj zgodnie z zasadą numer jeden przy używaniu bieli: twórz warstwy. Połącz różne odcienie bieli z naturalnymi fakturami, aby uzyskać ciepłą, przytulną atmosferę w domu. Możesz sam wybrać w jaki sposób to zrobić, korzystając z białych, wyrazistych elementów i dodając akcesoria w innych odcieniach, aby poprawić wygląd całości. Lub wybierz neutralne odcienie dla większych mebli i użyj bieli, aby je wyróżnić. Zawsze staraj się stworzyć zrównoważony efekt – bieli nigdy za wiele.

 

 

Tekstura jest najważniejsza 

Biała przestrzeń pokazuje elegancję i bogactwo w połączeniu z dopasowanymi teksturami i kolorami. Aby uniknąć uczucia chłodu i stworzyć przestrzeń, która jest domowa i ciepła, dodaj kilka bogatych tekstur. Wybór zależy od tego, co lubisz i stylu, który tworzysz. Biały dobrze komponuje się ze wszystkim.

Dodaj meble z naturalnego drewna, aby stworzyć skandynawski wygląd. Biel obok cegieł – kolorowych lub białych to oszałamiające połączenie. Marmur w towarzystwie bieli będzie wyróżniał się skomplikowaną fakturą. Wrzuć trochę bogatych tkanin, takich jak wełna, bawełna lub jedwab. Baw się różnymi odcieniami bieli i uniwersalnymi neutralnymi tonami, aby uzyskać ciepłą, minimalistyczną atmosferę.

 

      

Siła kontrastów

Biel ma w sobie moc. Mimo to trend na biel nie izoluje się, ale wzbogaca wnętrze o piękne kontrasty. Połącz kanapę w kolorze złamanej bieli z kremowymi odcieniami dywanu i innych akcesoriów, ale wprowadź żywe zielenie z roślinami. W ten sposób stworzysz świeżą i przytulną przestrzeń.

Wiele odcieni niebieskiego sprawi, że Twoje białe wnętrze stanie się świeże. Śródziemnomorski wygląd świetnie sprawdza się w nowoczesnej kuchni, w której panuje wyjątkowy, odświętny nastrój. Biel pozwala również bawić się oświetleniem pomieszczenia. Dodaj transparentne i metaliczne elementy W połączeniu ze szklanymi, srebrnymi i złotymi akcentami, a białe wnętrze stanie się fantazyjnym płótnem do wyrażania spokoju.