artificial Christmas tree

Poradnik z zaskakującymi prezentami świątecznymi – własnoręcznie wykonane podarki

Czy na Twojej liście są prezenty świąteczne, które chcesz zrobić samodzielnie? Możesz pomyśleć, że jesteś zbyt zajęty, nie wiesz, jak zacząć lub że samodzielnie wykonane prezenty świąteczne nie są tak atrakcyjne, jak te kupione w sklepie. Zmienisz zdanie dzięki temu ciekawemu i zabawnemu przewodnikowi prezentowemu! 

Porozmawiajmy o zarządzaniu czasem. Ludzie wierzą, że samodzielne zrobienie prezentów świątecznych zajmuje dużo czasu. W rzeczywistości istnieje wiele pomysłów , które możesz zrealizować niewielkim nakładem pracy  lub w krótkim czasie. W następnych rozdziałach podamy Ci kilka świetnych przykładów.

Powszechnie uważa się, że oprócz czasu potrzebujesz również wielu różnych materiałów, by samodzielnie zrobić prezenty. Może być to jeden z powodów, które będą Cię zniechęcać. Prawda jest taka, że masz mnóstwo niezbędnych materiałów w swoim domu. To samo dotyczy narzędzi, których potrzebujesz do wykonania podarunków.

Co sprawia, że własnoręcznie wykonane prezenty są niezwykłe? Związana z nim wartość emocjonalna. To doskonały sposób, aby pokazać wyjątkowym ludziom w Twoim życiu, jak bardzo ich kochasz. Bardziej niż cokolwiek innego, docenią czas i chęci, które włożyłeś w prezent i będzie on dla nich wyjątkową pamiątką.

Czy wspomnieliśmy, że własnoręcznie wykonane prezenty mogą być przyjazne również dla portfela? Wyobraźmy sobie, że spędzasz trochę czasu, tworząc coś kreatywnego z materiałów, które już masz w domu. Następnie dajesz ten oryginalny prezent  jako wyraz swojej miłości wyjątkowej osobie. Czy może być coś lepszego?

 

Jak przygotować się do stworzenia unikalnych prezentów świątecznych

Spersonalizowane prezenty świąteczne są idealne do pokazania ludziom w Twoim życiu, jak bardzo się o nich troszczysz. Zachęcamy Cię do postrzegania tego jako zabawnej i kreatywnej aktywności, ponieważ jesteśmy pewni, że Ci się spodoba! Nie wspominając o korzyściach terapeutycznych płynących z wykorzystania wyobraźni do stworzenia czegoś, co przyniesie Twoim bliskim wielką radość.

Wiesz, dlaczego własnoręcznie zrobione prezenty świąteczne są najlepsze? Ponieważ każdy z nich został stworzony specjalnie dla obdarowanej osoby. W związku z tym pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad tym, co sprawia, że dana osoba jest dla Ciebie specjalna. Pamiętaj o ich pasjach, zainteresowaniach, zabawnych wspomnieniach, które dzielicie i wszystkim innym, co sprawia im radość.

Będziesz potrzebował kilku produktów, aby rozpocząć, w tym: 

 • nitka i igła oraz nożyczki
 • klej i pistolet z klejem na gorąco
 • farby akrylowe, kolorowe mazaki lub kredki
 • kolorowy papier lub bibuła
 • kawałki tkaniny, takie jak aksamit lub tiul i tasiemki
 • brokat. Z brokatem wszystko wygląda lepiej!

Porada XL: wykorzystaj ponownie starą odzież, aby zdobyć tkaniny, których możesz potrzebować, by stworzyć niezwykłe  prezenty świąteczne! Recykling papieru, na przykład opakowań na prezenty i  starych książek, które możesz zniszczyć, to kolejna przyjazna dla środowiska praktyka.

 

DIY Christmas gift box inspiration

DIY Christmas gift box inspiration

Spraw by Twoje prezenty świąteczne były wyjątkowe

Istnieją niezliczone możliwości dla domowych prezentów świątecznych. Chcemy dać Ci  kilka uroczych i łatwych pomysłów na  własnoręcznie wykonane prezenty świąteczne, które sprawią, że Twoja rodzina i przyjaciele będą naprawdę szczęśliwi!

 • Jako domowy prezent na Boże Narodzenie zrób  kolaż zdjęć. Znajdź dużą ramkę i wydrukuj swoje ulubione zdjęcia  z osobą, którą chcesz zaskoczyć. Zmodyfikuj ją za pomocą różnych kawałków materiału lub sznurka jutowego i dodaj efektowne papierowe tło. By wyglądała jeszcze lepiej, posklejaj swoje zdjęcia lub powieś je na sznurze lampek za pomocą kolorowych  klamerek.
 • Nie sądzisz ze własnoręcznie wykonany świecznik to wspaniały prezent świąteczny? Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka pustych słoików, które możesz ozdobić w dowolny sposób. Możesz je pomalować, przykleić do nich ozdoby lub udekorować je brokatem, o którym wcześniej wspomnieliśmy. Pamiętaj, aby dodać kolorowe świece lub świece bez płomienia - dla większego  bezpieczeństwa. 
 • Wiesz jak robić na drutach, szydełkować albo szyć? Możesz podarować ręcznie robiony koc, zestaw rękawiczek z wełny, lub nawet parę spersonalizowanych skarpet, na których wyszyto miłą wiadomość.
 • Być może najlepszymi prezentami Bożego Narodzenia są pudełka. Pomyśl o ozdobieniu pudełka na buty, a następnie wypakuj je małymi, ale znaczącymi błyskotkami. Zalecamy dodanie  świec, butelki wina, kostki mydła świetnej jakości lub domowych babeczek. 

Porada XL: Zawsze pamiętaj, aby ręcznie napisać kartę lub notatkę i dołączyć ją do świątecznego prezentu. Jest to piękny sposób powiedzenia tej osobie, jak bardzo ją cenisz. Dokładanie wszelkich starań, aby pisać ręcznie, naprawdę nadaje prezentowi intymny akcent, który zostanie doceniony. Nawet jeśli masz kiepski charakter pisma.

 

Świąteczne pudełko z kartonu DIY (zrób to sam)

 • Krok 1

  Aby rozpocząć, wytnij kwadrat papieru o rozmiarze, który chcesz umieścić w pudełku prezentowym. Połącz 4 rogi, aby utworzyć X. Upewnij się, że są dokładnie wyśrodkowane.

 • Krok 2

  Złóż rogi do środka X. Upewnij się, że idealnie się łączą, aby Twoje pudełko było symetryczne.

 • Krok 3

  Po otwarciu boków zagnij trójkątne klapki u góry i u dołu do wewnątrz. Dwie początkowe zagięcia, górne i dolne trójkątne klapki, powinny nadal być skierowane do środka.

 • Krok 4

  Otwierając górną i dolną klapkę, przesuń dwie boczne klapki do środka. Następnie złóż każdy kawałek ponownie w kierunku środka, tak aby pionowe proste linie krawędzi spotkały się z liniami pośrodku.

 • Krok 5

  Złóż mniejsze trójkąty od góry na trójkąty boczne. Po złożeniu złóż dwa boczne trójkąty, które nadal są nienaruszone. Muszą być całkowicie wygięte, aż do osiągnięcia cięcia.

 •  

Niedrogie prezenty świąteczne dla wszystkich, których kochasz

Jeśli naprawdę nie możesz znaleźć inspiracji do stworzenia świątecznych prezentów, nie martw się! Możesz użyć poniższych pomysłów, aby pięknie zapakować prezenty zakupione w sklepie. Będą wyglądać niesamowicie, pokazując jednocześnie troskę i wysiłek, jaki w nie włożyłeś.

Mamy dla Ciebie fantastyczne pomysły na prezenty w ostatniej chwili, które są zarówno zabawnymi, jak i niedrogimi podarkami świątecznymi. Niektóre z nich to prezenty, za które zapłacisz mniej niż 100 zł, świetnie prawda?

Łatwym rozwiązaniem jest podarowanie świątecznych dekoracji takich jak bożonarodzeniowe dywaniki pod choinkę. Aby pozostać w przytulnym, domowym klimacie, który przynoszą Święta Bożego Narodzenia, możesz sprawdzić nasze wygodne koce i poduszki ozdobne. Są świetne do dekoracji sofy, ale są również praktyczne. Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, jest pasjonatem wystroju wnętrz, stylowa waza, perfumy do domu akcesoria, lub ozdobna misa mogą być idealnymi prezentami. 

Porada XL: Mieszaj i łącz! Jeśli zdecydujesz się kupić świąteczne prezenty, możesz dodać do niego coś, co zrobiłeś sam. Domowe słodkości, jak ciasteczka, są fantastycznym pomysłem. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest stworzenie świątecznych dekoracji, które zajmą Ci mniej niż 10 minut. Możesz wykorzystać suszone owoce i kwiaty przewiązane kolorową wstążką jako ozdoby choinkowe.