Świetne wskazówki dotyczące wyboru idealnego zestawu do jadalni

Wszyscy prowadzimy intensywny tryb życia, a znalezienie czasu na spotkanie nie należy do najłatwiejszych. Niemniej jednak dzielenie się posiłkami z najbliższymi to ponadczasowa tradycja. Dzięki temu jadalnia staje się miejscem spotkań i miłych rozmów. Aby stworzyć przytulną i zachęcającą atmosferę do spożywania posiłków, musisz wiedzieć, jak wybrać zestaw do jadalni.

Jeśli szukasz najlepszego zestawu do jadalni, najpierw poszukaj informacji. Oceń swoje potrzeby, zaczynając od liczby osób, które chcesz gościć. Pomyśl o dodatkowych miejscach do siedzenia, gdy zapraszasz dużą grupę znajomych, np. jak składane krzesła. Lub wybierz ławkę do jadalni- fantazyjną, ale przystępną cenowo opcję.

Zastanów się nad swoim stylem i znajdź zestaw do jadalni, który będzie pasował do Twojej wymarzonej przestrzeni. Dostępnych jest niezliczona ilość opcji, różniących się stylem, kształtem i materiałem. Dowiedz się z naszych wskazówek wszystkiego, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniego zestawu do jadalni.

 

Co należy wziąć pod uwagę, szukając zestawu do jadalni

Zestaw do jadalni składa się z dwóch głównych mebli - stołu i dobranych do niego krzeseł. Najlepsze znalezisko dla Ciebie musi spełniać kilka bardzo ważnych potrzeb. Ponieważ masz wiele decyzji do podjęcia, przydadzą Ci się nasze wskazówki.

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar zestawu do jadalni

Pierwsza część poszukiwań zaczyna się od pomiarów Twojej jadalni. Mając już długość i szerokość pomieszczenia, pamiętaj o pozostawieniu co najmniej 100 cm wolnej przestrzeni wokół zestawu jadalnego. Ten ważny szczegół zapewni wystarczająco dużo miejsca wokół mebli na swobodne poruszanie się. Standardem jest około 100 cm przestrzeni za krzesłami, podczas gdy ludzie na nich siedzą.

Układ jadalni zgodny z wytycznymi dotyczącymi rozmiaru pozwoli Ci storzyć przestronną przestrzeń bez uczucia zatłoczenia. Co więcej, gdy masz do czynienia z dużym pomieszczeniem, ta sama zasada sprawi, że Twój zestaw jadalniany stanie się centralnym punktem.

Kolejnym szczegółem, który należy wziąć pod uwagę przed wyborem idealnego stylu zestawu do jadalni, jest liczba osób, które możesz zaprosić. Jeśli lubisz spotkania towarzyskie i często organizujesz kolacje, pamiętaj o tym przed zakupem. Niemniej jednak, jeśli wolisz zrelaksować się ze znajomymi, trzymaj się podstawowego zestawu do jadalni. Stwórz wygodną jadalnię do codziennego użytku i wybierz dodatkowe krzesła na specjalne okazje.

 

Świetne pomysły na znalezienie najlepszego kształtu stołu do jadalni

Pamiętaj o tej konkretnej liczbie osób i znajdź stół do jadalni Twoich marzeń! Wygodny do spożywania posiłków rozstaw gości wymaga miejsca o minimalnych wymiarach 60 cm długości i 30 cm szerokości. Opierając się na tej zasadzie, niektóre kształty stołów będą sprawowały się lepiej niż inne.

Okrągłe stoły, podobnie jak kwadratowe, stanowią idealną opcję do małych wnętrz. Tworzą przytulne miejsce i równe rozstawienie dla wszystkich siedzących. Dodatkowo pasują do wszystkich stylów wnętrz i świetnie nadają się do interakcji społecznych. Nie zapominajmy, że są też super eleganckie! Zalecamy stoły na cokołach, aby uzyskać więcej miejsca na nogi i lekki wygląd.

Jeśli w Twoim wnętrzu jest dużo miejsca na jadalnię, spójrz na owalne i prostokątne stoły. Są odważne, wyglądają imponująco i mogą pomieścić wielu Twoich znajomych. Oddziel kuchnię od salonu lub stwórz centralny punkt obok ogromnego okna. Te stoły mogą zapewnić więcej miejsca na dodatkowe krzesła, jeśli wybierzesz te z cienkimi nogami.

Nie zapomnij o znaczeniu krzeseł

Wybierając odpowiednie krzesła do zestawu do jadalni, masz kilka opcji: krzesła obrotowe, tapicerowane lub tradycyjne, taborety i ławki do jadalni. Aby mieć dużo miejsca na kolana, zawsze pamiętaj o zachowaniu odległości 30 cm od blatu do siedziska krzesła.

Opierając się na wybranym kształcie stołu, pomyśl o krzesłach, które najlepiej do niego pasują. Mniejsze stoły dobrze zmieszczą się obok 4 tradycyjnych krzeseł lub taboretów. Ponieważ liczba krzeseł jest ograniczona, możesz mieszać je i dopasowywać do siebie. Różne materiały lub krzesła w różnych stylach pomagają dodać teksturę do stylu projektowania.

Stoły prostokątne lub owalne pozwalają na ustawienie większej ilości krzeseł - do 10 sztuk. Baw się stylem krzesła i wypróbuj eleganckie opcje siedzisk, na przykład tapicerowane. Jeśli masz ochotę wypróbować coś innego prostokątne i owalne stoły doskonale komponują się z ławkami do jadalni, nadając im nowoczesny wygląd. Ciesz się zaletami ławki do jadalni - od stylowego wyglądu po dodatkową przestrzeń do siedzenia, którą oferują.

 

Idealny zestaw do jadalni w Twoim domu

Wybór idealnego zestawu do jadalni to kwestia osobistych preferencji. Jeśli wolisz bardziej tradycyjny styl, polecamy masywne drewniane elementy. Są eleganckie i wytrzymałe, zwłaszcza w ciemniejszych odcieniach. Dodaj odrobinę romantyzmu tkaninami takimi jak żakard lub brokat na tapicerce krzesła.

Nowoczesne projekty wnętrz wymagają prostych i czystych linii z doskonałym wykończeniem. Jeśli chodzi o materiały, postaw na blaty z marmuru lub szkła lub zainwestuj w metalowe podstawy zarówno do krzeseł, jak i do stołu.

Jeśli wolisz bardziej eklektyczny wygląd, pozwól swojej jadalni być placem designerskich zabaw. Eksperymentuj z wesołymi kolorami lub używaj rattanu i plastikowych zestawów do jadalni. Innym sposobem jest wybór drewnianego stołu i dodanie wyjątkowych krzeseł inspirowanych stylem vintage, aby uzyskać więcej uroku.

Chociaż zajmuje to trochę czasu, łatwo jest zrozumieć, jak wybrać odpowiedni zestaw do jadalni. Rozważ nasze proste wytyczne i poznaj swoje potrzeby. Pracuj z ulubionymi stylami i materiałami oraz zwróć uwagę na wymagane wymiary. Spróbuj wyobrazić sobie swoją wymarzoną jadalnię i zacznij ją komponować.