Jak wybrać najlepsze łóżko - przewodnik

Wybór odpowiedniego łóżka jest niezbędny, jeśli chcesz dobrze spać w nocy. Ponieważ jedną trzecią swojego życia spędzasz w łóżku, musisz zapewnić sobie najlepszej jakości warunki do spania. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Przed dokonaniem tak ważnego zakupu konieczna jest odrobina badań. Zrozum swoje potrzeby pod względem rozmiaru, sposobu spania i preferencji stylistycznych. Na jakość snu wpływa podstawa łóżka. Odpowiednia poprawi również praktyczną stronę Twojej sypialni.

Aby uzyskać harmonijny wystrój sypialni, dowiedz się, jak dobrać kolor ramy łóżka do swojego stylu. To samo dotyczy materiałów, z których wykonane są łóżka; wszystkie dostępne opcje sprawią, że polowanie na to idealne będzie super zabawą! Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, nasz przewodnik jak wybrać odpowiednie łóżko jest dokładnie tym, czego potrzebujesz!

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka

Wybierając rozmiar łóżka, należy się rozpieścić. Więcej miejsca to większy komfort, a ten przekłada się na lepszy sen. Weź pod uwagę wymiary swojej sypialni, aby mieć pewność, że łóżko, którego pragniesz, pasuje do Twojej przestrzeni.

Aby zrozumieć, jak wybrać odpowiedni rozmiar łóżka, zacznij od zmierzenia swojej sypialni. Zostaw wokół niego wystarczająco dużo miejsca, aby pomieszczenie było funkcjonalne. Nie zapomnij o dodatkowych akcesoriach, które zajmują miejsce, takich jak wezgłowie. Jeśli masz małą sypialnię, unikaj masywnych łóżek – przestrzeń będzie wyglądać na zagraconą, a zamiast tego wybierz rozkładaną kanapę lub mniejsze łóżko.

W przestronnej sypialni postaw na luksusowy rozmiar. Nawet, jeśli będzie ono tylko dla Ciebie, nadal zalecamy podwójne łóżko. W ten sposób zapewnisz sobie więcej miejsca na spokojny sen.

Wybór odpowiedniego rozmiaru materaca to kolejny aspekt na naszej liście. Prawidłowy rozmiar materaca oparty jest na rozmiarze ramy wewnętrznej łóżka - zwykle ma o 2 cm mniej. Dlatego upewnij się, że wymiary się zgadzają i pamiętaj o małych różnicach przed zakupem. Ponadto nowy materac musi zapewniać doskonałe podparcie dla pleców.

Rozważ swoje potrzeby snu - i swojego partnera. Wypróbuj różne rodzaje materacy i znajdź ten najlepszy. Niektóre nadają się dla osób z płytkim snem, zaprojektowano je w celu ograniczenia nocnych ruchów. Inne oferują korzyści dla różnych pozycji do spania.

 

Najlepsza rama łóżka dla Ciebie

Dzisiejsza oferta stelaży do łóżek jest bogata, co może sprawić, że wybór będzie nieco przytłaczający. Zastanawiając się, jaki jest najlepszy rodzaj ramy łóżka sprawdź najpopularniejsze z nich:

  • Łóżka kontynentalne
  • Rama łóżek ze stelażem
  • Ramy łóżek z regulowanym stelażem
  • Łóżka piętrowe

Łóżka kontynentalne to najpopularniejszy wybór. Niektóre z nich mają również materac wierzchni, który zapewnia jeszcze większą wygodę. Bardziej wyszukana jest podstawa łóżka ze sprężynami na całej szerokości, zapewniającymi stabilność i większą trwałość materaca. Podstawa łóżka kontynentalnego jest uważana za jedne z najlepszych typów ram łóżek, również ze względu na przestrzeń do przechowywania pod nim. Idealnie nadaje się do przechowywania pościeli a szuflady można dostosować do własnych potrzeb.

Ramy łóżek są zwykle wyposażone w stelaż z listew. Może być zamocowany na stałe lub zdejmowany, z podtrzymującą belką środkową. Miękkie drewno zapewnia większą elastyczność, dzięki czemu wydaje się mniej twarde niż łóżko kontynentalne. Aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując stelaż łóżka, zrozum, jakiej twardości potrzebują Twoje plecy. Większość stelaży ma wygięte w łuk listwy, które zapewniają średnio twardy efekt.

Łóżka z regulowanym stelażem cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich niesamowitą funkcjonalność. Używaj go do czytania w łóżku, oglądania telewizji lub gdy będzie tego wymagał Twój stan zdrowia. Listwy regulacyjne działają w sekcjach - na szyję, głowę lub stopy. Pamiętaj, że materace są specjalnie dopasowane, więc kup je razem ze stelażem.

Łóżka piętrowe świetnie sprawdzają się, gdy zastanawiasz się, jaką ramę łóżka wybrać dla swoich dzieci. Są praktyczne, zajmują mało miejsca i zapewniają świetną zabawę!

Najbardziej stylowe ramy łóżek

Po upewnieniu się, że będziesz mieć najlepszy sen, jaki może zaoferować rama Twojego łóżka, nadchodzi czas na zabawę! Wybór stylu łóżka pasującego do Twojego wnętrza daje Ci kilka możliwości. Zastanów się, jakie ramy łóżek są modne, ale wybierz takie, które są ponadczasowe.

  • Metalowe łóżka nadają sypialni romantyczny klimat i nigdy nie wyjdą z mody. Aby uzyskać bardziej tradycyjne wrażenie, wybierz łóżko o klasycznym kształcie. Klasyczne łóżka z wezgłowiem wyższym niż zanóżek są zwykle wykonane z drewna i mają ozdobne wykończenia.
  • Łóżka platformowe są nisko nad ziemią i mają prostą budowę. Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny i minimalistyczny wystrój sypialni, to jest to właściwy wybór.
  • Miłośnicy stylu boho mogą zdecydować się na łóżko z baldachimem, wykonane z drewna lub metalu. Te łóżka mają cztery słupki, na których można udrapować baldachim z ulubionych tkanin, aby uzyskać bajkowy wygląd. Pamiętaj, aby wybrać łóżko w zależności od wielkości Twojej sypialni i uniknąć jej zagracenia.
  • Łóżka tapicerowane to sposób na stworzenie bardziej luksusowego stylu sypialni. Pokryte tkaniną - skórą, aksamitem lub tweedem - tapicerowane łóżko jest wyrafinowane i wnosi do pomieszczenia klasyczny klimat.

Nasz przewodnik pomoże Ci w zapewnieniu wysokiej jakości snu, którego potrzebujesz. Ponieważ łóżko jest najważniejszym meblem, jaki posiadasz, musisz poświęcić czas i trochę wysiłku na jego zakup. Zalecamy również zabawę - wykaż się kreatywnością dzięki różnym materiałom i stylom, aby uzyskać idealną aranżację swojej sypialni.