Dowiedz się, jak wybrać fotel do gier

Wygodne krzesło robi różnicę. Możesz spędzać długie godziny pracy na krześle lub cieszyć się ulubionymi grami na konsoli. Oznacza to, że jakość Twojego krzesła będzie miała duży wpływ na Twoje samopoczucie. Prawidłowa postawa podczas siedzenia ma kluczowe znaczenie dla wielu aspektów, od problemów zdrowotnych po ilość przyjemności, jaką odczuwasz.

Dlatego wybór odpowiedniego fotela do gier może zmienić Twoje wrażenia z gry. Rozmiar fotela, możliwość regulacji, materiał – musisz wziąć pod uwagę wszystkie te szczegóły, aby wiedzieć, czego szukać w swoim wymarzonym fotelu gamingowym. Nasz przewodnik da Ci wszystkie niezbędne wskazówki. 

 

Szczegóły, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze fotela do gier

Fotel gamingowy to nie tylko mebel, który ma zapewnić Ci wygodę. Ze względu na zaawansowaną technologię, dzisiejsze fotele gamingowe mają specjalne funkcje, aby służyć Ci przez wiele godzin grania. Można sparować je z preferowanym systemem do gier, aby zapewnić lepsze wykorzystanie funkcji. Dlatego przed wszystkim upewnij się, że sprawdziłeś kompatybilność swojego systemu.

Fotel do gier na PC nadaje się do grania w gry komputerowe, a fotel dla racera to wygodny fotel do ścigania się w ekscytujących wyścigach. Aby dodać jeszcze więcej funkcjonalności, fotel do gier wyścigowych jest wyposażony w pedały, kierownicę lub gałkę zmiany biegów.

Z drugiej strony, podwyższony fotel do gier można podnieść nad ziemią, aby zapewnić większy komfort. Bujany fotel do gier jest bardzo popularny, ponieważ dodatkowo pozwala graczom zrelaksować się i odpocząć.

kompatybilność swojego systemu

Fotel do gier na PC nadaje się do grania w gry komputerowe, a fotel dla racera to wygodny fotel do ścigania się w ekscytujących wyścigach. Aby dodać jeszcze więcej funkcjonalności, fotel do gier wyścigowych jest wyposażony w pedały, kierownicę lub gałkę zmiany biegów.

Z drugiej strony, podwyższony fotel do gier można podnieść nad ziemią, aby zapewnić większy komfort. Bujany fotel do gier jest bardzo popularny, ponieważ dodatkowo pozwala graczom zrelaksować się i odpocząć.

 

Pomyśl o wygodzie

To powinna być pierwsza rzecz do rozważenia przy wyborze fotela do gier. Długie godziny grania mogą mocno obciążać Twoje plecy. Poszukaj ergonomicznych funkcji, takich jak poduszka lędźwiowa, regulowane oparcie i podłokietniki, podparcie szyi i wysuwany podnóżek. Niektórzy mogą nawet odchylić się do tyłu. 

 

Krzesło do gier to duże krzesło

Przy wyborze mebla zawsze ważny jest rozmiar. Krzesła do gier są zawsze dość duże w porównaniu do zwykłych krzeseł biurowych. Możesz wybrać różną wysokość i wagę, ale pamiętaj, że muszą pasować do Twojego wnętrza.

Jednocześnie zwróć uwagę na swój typ ciała. Zbyt mały fotel do gier spowoduje fizyczny dyskomfort, a zbyt duży również nie pomoże Ci w poprawieniu wyników.

 

Zainwestuj w materiały najlepszej jakości

Odpowiedni dla Ciebie fotel gamingowy zapewnia najwyższy komfort. Jest również trwały i wytrzymały, dzięki czemu zapewnia doskonałe podparcie ciała i będzie służyć przez lata. Myśląc o materiałach, z których jest wykonany, nie przeocz korpusu fotela. Ten element będzie stanowić różnicę między tanim krzesłem do gier, które jest mniej trwałe, a takim o długiej żywotności.

Dostępne opcje pod względem materiału to:

  • Skóra – Prawdziwa skóra jest wieczna, wytrzymała i oddychająca, dzięki czemu fotel pozostaje chłodny i zapewnia bardzo potrzebny komfort.
  • Skóra PU– Tańsza niż skóra naturalna, skóra PU jest odporna na zalanie i nie wysycha po wielokrotnym użyciu.
  • Skóra PVC– Skóra PVC to kolejna niedroga opcja. Jest odporna na plamy i wodę oraz występuje w różnych kolorach. 
  • Tkanina – Dużo bardziej oddychająca niż skóra. Fotel gamingowy z tkaniny jest miękki w dotyku i nie rozciąga się z upływem czasu. 
  • Siateczka – Krzesło z siatki jest najbardziej oddychające i bardzo wygodne. Należy pamiętać, że siatka nie jest tak łatwa do czyszczenia jak pozostałe materiały, co może spowodować, że krzesło szybciej wykaże oznaki zużycia.

 

Jaki jest Twój styl?

Znalezienie odpowiedniego fotela do gier nie jest łatwe. Poza wygodą warto przyjrzeć się wyglądowi. W końcu wciąż jest to mebel i musi odpowiadać Twoim preferencjom stylistycznym. Wiele z nich jest dostępnych w różnych kolorach, pasujących do konsoli do gier lub komputera. Inne fotele do gier można dostosować za pomocą ulubionego schematu kolorów, motywów z gry lub postaci. Przy odrobinie poszukiwań możesz znaleźć fotel do gier swoich marzeń.

Aby pójść o krok dalej, wybierz krzesło z wbudowanymi funkcjami technicznymi. Niektóre mają podnóżek; inne skupiają się na szczegółach high-tech. Ciesz się wbudowanym głośnikiem, a nawet głośnikiem zagłówkowym. Przy tak wszechstronnych opcjach wybór idealnego fotela do gier jest oddalony już tylko o kilka kliknięć. Sprawdź poniżej naszą świetną ofertę foteli gamingowych i rozpocznij grę!