Oferty 24/7
Bezpłatna dostawa wszystkich produktów
Okazje.info Ocena Kiyoh: 4.2 / 5

Grille ogrodowe

 

Kup swój grill ogrodowy na vidaXL

Rozpalenie grilla ogrodowego w piękny letni dzień z rodziną i przyjaciółmi to zawsze świetny pomysł. Ciesz się słońcem i dobrym towarzystwem, czekając na przysmaki. W vidaXL znajdziesz wiele interesujących urządzeń, które zmienią Cię w prawdziwego szefa kuchni na świeżym powietrzu. Możesz wybrać tradycyjny grill węglowy, grill elektryczny, grill z wędzarnią dla bardziej doświadczonych kucharzy, lub gdy masz mało miejsca - grill stołowy.

 

Różne grille dostępne na vidaXL

Kiedyś grill węglowy był standardem, obecnie dostępnych jest wiele innych rodzajów. Poniżej możesz przeczytać, jak działają najpopularniejsze typy i do jakich potraw najbardziej się nadają:

Grill gazowy: jest tak popularny, ponieważ nagrzewa się bardzo szybko. Dzięki temu nie tracisz czasu czekając na żar i możesz natychmiast rozpocząć grillowanie. Wygodne jest także to, że możesz łatwo kontrolować wysokość płomieni. W ten sposób doskonale usmażysz swoje mięso, nie martwiąc się o jego spalenie. Jedną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest sprawdzenie, czy masz wystarczającą ilość gazu przed rozpaleniem grilla. Byłoby szkoda, gdyby płomienie zgasły podczas grillowania.

Grill elektryczny: w przypadku wersji elektrycznej grill szybko się rozgrzewa i można bardzo dokładnie kontrolować jego temperaturę. Kolejną zaletą grilla elektrycznego jest to, że jest zwykle niewielkich rozmiarów. Dzięki temu możesz używać ich niemal wszędzie, nawet jeśli nie masz dużego podwórka. Do korzystania z grilla będziesz potrzebować przedłużacza. Pamiętaj więc, aby zawsze być przygotowanym przed rozpoczęciem grillowania.

Grill węglowy: najbardziej klasycznym wariantem, który można kupić jest grill węglowy. Wiele osób uważa, że jest to rodzaj grilla, który zapewnia, że jedzenie smakuje tak, jak powinno. Dzięki użyciu węgla drzewnego mięso i warzywa nabierają przyjemnego dymnego posmaku. Jedyną wadą grilla węglowego jest to, że naprawdę musisz zacząć przygotowywać go wcześniej. Węgiel potrzebuje trochę czasu, aby wystarczająco się rozpalić. Jednak przy odrobinie cierpliwości możesz cieszyć się pysznym  jedzeniem z tym przyjemnym, autentycznym smakiem z grilla.

 

Konserwacja Twojego grilla

Aby mieć pewność, że możesz w pełni cieszyć się grillem, ważne jest, aby odpowiednio o niego dbać. Po użyciu ważne jest prawidłowe czyszczenie grilla. Upewnij się, że wszystkie resztki jedzenia zostały usunięte z rusztu. Resztki popiołów możesz wyrzucić ze zwykłymi śmieciami. Upewnij się, że jest całkowicie schłodzony przed wyrzuceniem! Ponadto dobrze jest schować grill na zimowe miesiące. Umieść go w środku lub przykryj ochronnym pokrowcem. W ten sposób zapobiegniesz powstaniu rdzy lub zużyciu z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych.

 

Zamów swój grill ogrodowy na vidaXL

Po znalezieniu idealnego grilla możesz go łatwo zamówić na vidaXL. Dostawa jest zawsze bezpłatna, bez względu na to, jak będzie duży!

 

Zobacz więcej