Oferty 24/7
Bezpłatna dostawa wszystkich produktów
Okazje.info Ocena Kiyoh: 4.2 / 5

Szklarnie ogrodowe

Pokazuje: 1-48 of 65

Zamów swoją szklarnię online

Szklarnia ogrodowa jest idealna dla każdego, kto chce uprawiać własne rośliny lub warzywa w domu. W końcu dzięki odpowiedniej wiedzy i materiałom, każdy może uprawiać własne produkty. Oprócz nich potrzebujesz także odpowiedniej szklarni.


Różne rodzaje szklarni

Szklarnia lub zimowniki występuje w różnych typach. Ten, którego potrzebujesz zależy od roślin, które chcesz uprawiać. Różnica między szklarniami polega na rodzaju zastosowanego do ich budowy szkła lub plastiku. Poniżej wymienimy niektóre z opcji, które mamy w naszej ofercie:

  • Szkło ogrodnicze: większość szklarni zazwyczaj zbudowana jest ze szkła ogrodniczego. Ma ono kilka zalet. Przepuszcza dużo światła, co może pomóc niektórym roślinom w ich wzroście. Szkło jest również całkowicie przezroczyste. Dzięki temu możesz obserwować postęp swoich roślin, nawet nie wchodząc do szklarni. Szklarnia ze szkła ogrodniczego jest idealna do upraw takich jak pomidory i sałata. Oprócz tego, że skutecznie chroni Twoje warzywa, wygląda również pięknie.
  • Bezpieczne szkło: szkło bezpieczne służy jako alternatywa dla standardowego szkła ogrodniczego. Jest do niego porównywalne na wiele sposobów. Tworzy bardzo przejrzystą ścianę szklarni i wpuszcza dużo światła. Również do uprawy pomidorów i sałaty. W czym dokładnie jest różnica? Cóż, nazwa w pewnym sensie ją zdradza. Szkło wyróżnia tę szklarnię od zwykłych szklarni ogrodniczych. Szkło bezpieczne jest grubsze, co automatycznie zwiększa jego wytrzymałość. Jeśli pęknie z jakiegokolwiek powodu, rozpadnie się na stępione kawałki, zamiast zwykłych ostrych odłamków.
  • Poliwęglan: szklarnia z poliwęglanu bardzo różni się od poprzednich dwóch opcji. W tych szklarniach stosuje się grube płyty wykonane z półprzezroczystego plastiku. Ich zaletą jest to, że są znacznie lepiej izolowane niż szklarnie wykonane ze szkła ogrodniczego lub bezpiecznego. Skład poliwęglanu powoduje, że wpuszczają do środka mniej światła. To sprawia, że szklarnia jest idealnym środowiskiem dla roślin, które nie potrzebują tak dużo nasłonecznienia. Oprócz roślin o mniejszym zapotrzebowaniu na światło słoneczne, są również idealne do przechowywania roślin tropikalnych.

 

Zalety posiadania szklarni

Posiadanie własnej szklarni ma wiele zalet. Na przykład jest to świetny sposób na wyhodowanie własnych produktów. Oczywiście możesz to zrobić bez jej budowania. Ale korzystając z jednej z nich, możesz mieć pewność, że Twoje cenne uprawy nie będą niepokojone przez niechcianych gości. Umożliwia także hodowanie niektórych rodzajów roślin, których normalnie nie byłoby w stanie wyrosnąć z powodu lokalnego klimatu. Wszystko sprowadza się do tego, jakie rośliny chcielibyście mieć w swoim ogrodzie. Jeśli zamierzasz uprawiać własne warzywa, będziesz mieć wszystkie rodzaje świeżych przysmaków bez konieczności wchodzenia do sklepu. Cóż za idealny sposób na rozpoczęcie kolacji!

 

Zamów online

Po podjęciu decyzji, który rodzaj szklarni najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, zamówienie jej online nie może być łatwiejsze. vidaXL zajmie się szybką wysyłką do Twojego domu za darmo.

Zobacz więcej