Oferty 24/7
Bezpłatna dostawa wszystkich produktów
Okazje.info Ocena Kiyoh: 4.2 / 5

Pergole i kratki

Pokazuje: 1-48 of 71

Zamów swoją pergolę online

Podobnie jak wiele innych produktów, pergolę możesz po prostu zamówić online. Pergola jest doskonałym dodatkiem do każdego ogrodu. Doskonale nadają się do utworzenia przegrody w ogrodzie lub do podparcia Twoich pięknych roślin.

 

Zalety pergoli

Największą zaletą posiadania pergoli jest sposób, w jaki tworzy cień. Podczas ciepłych letnich miesięcy porastające ją rośliny tworzą chłodną, małą oazę. Ustaw pod nią swoje krzesło, a jeśli Twoje rośliny urosną wystarczająco gęsto parasol nie będzie potrzebny! Pergola może być również świetnym sposobem na stworzenie przejścia do ogrodu, na przykład między patio a resztą ogrodu.

Pergoli możesz użyć jako parasola. Łatwym sposobem na to jest przymocowanie osłony przeciwsłonecznej do „dachu” pergoli. Od razu stworzy ciekawy i przytulny wygląd. Oczywiście przydatny jest również sposób, w jaki chroni Cię przed słońcem.

Mniejsza wersja pergoli to łuk różany. Jednym z popularnych zastosowań łuku różanego są wesela. Sceneria zarośnięta roślinami i kwiatami, tworzy idealne, romantyczne miejsce na ślub. Ale możesz też po prostu umieścić ją w ogrodzie, aby stworzyć odrobinę cienia lub naturalnie oddzielić jego część.

 

Drewniana pergola

Do wyboru są różne rodzaje pergoli i łuków różanych. Jedną z najpopularniejszych opcji jest drewniana pergola. Powodem, dla którego tak wiele osób je wybiera, jest to, że nadają ogrodowi ciepły, stylowy wygląd. Często są wykonane z litego suszonego drewna liściastego, więc wiesz, że przez długi czas zachowają swój wspaniały wygląd. Drewniana pergola jest również idealna, jeśli planujesz wyhodować na niej bluszcz. Drewno zapewnia odpowiednie wsparcie dla rośliny, a sama pergola zachowuje świetny kształt.

Kolejną zaletą drewnianej pergoli jest to, że dobrze wygląda w każdym ogrodzie. Musisz tylko wziąć pod uwagę rodzaj drewna, z którego jest wykonana. Łatwo jest również pomalować ją na wybrany kolor. Pamiętaj, że zaleca się nałożenie warstwy podkładu na drewno. Dzięki temu farba pokryje większą powierzchnię i dłużej utrzyma swój głęboki kolor.

Zobacz więcej