Najnowszy trend: eklektyczny

Gorący trend wśród ponadczasowych stylów

 

Jest odważny, bogaty i zdecydowanie przyciąga wzrok. A co najważniejsze teraz jest dosłownie wszędzie. Eklektyczny trend jest jednym z najpopularniejszych pomysłów w projektowaniu wnętrz. Na pierwszy rzut oka ten trend wygląda jak uporządkowany chaos.

Eklektyczny wystrój proponuje wyjątkową estetykę. Opiera się na różnych stylach mebli, wzorach, które nie powinny pasować do siebie i zaskakującej palecie kolorów. Dodanie kilku wyróżniających się elementów i wyrafinowanych wykończeń zaowocuje zaskakującą harmonią zmysłów.

 

 

Stwórz swoją eklektyczną paletę kolorów

Aby uzyskać bogaty, ale zrównoważony eklektyczny nastrój, musisz skupić się na jednym głównym pomyśle: wybrać odważny kolor akcentujący i stonować go pięknymi neutralnymi odcieniami. Nie bój się eksperymentować z warstwami kolorów, aby uzyskać większą głębię. W ten sposób budujesz mocną bazę kolorystyczną, która umożliwia dopasowywanie kolejnych wzorów.

 

 

Właściwe wykorzystanie kształtów i materiałów

Eklektyzm to faktury oraz mieszanka okresów i stylów. Wprowadź nowoczesne elementy o prostych liniach i połącz je z większymi lub inspirowanymi stylem vintage produktami. Aby uzyskać pożądaną atmosferę, użyj materiałów, które się wyróżniają. Marmur lub szkło doskonale uzupełniają luksusowe tkaniny, takie jak aksamit lub skóra. Nadruki są zawsze niezbędne i można je wykorzystać na tapetach, fantazyjnych dywanach lub akcesoriach, aby stworzyć czarujący rytm i powtarzalność.

 

      

Nie zapomnij o kluczowych produktach

Czy wspominaliśmy, że eklektyczny wystrój musi być odważny? Dodaj kilka przedmiotów, które skupią na sobie całą uwagę. Pamiętaj o wielkości swojego wnętrza i odważ się na zabawę. Możesz wybrać grafikę, element dekoracyjny lub oryginalny mebel.