Skandynawski styl wnętrz

Pełen światła, naturalny i ponadczasowy

 

Skandynawskie wnętrze powinno być proste, funkcjonalne i przede wszystkim jasne. Chociaż minimalizm jest ważną cechą stylu skandynawskiego nie jest on nudny, lecz przytulny i zachęcający. Ten styl wnętrza jest silnie połączony z naturą, co widać w zestawieniach materiałów i faktur. To styl, w którym poczujesz się jak w domu w momencie przekroczenia progu.

 

Zobacz wszystkie skandynawskie produkty

 

Przytulne skandynawskie wnętrze

Istnieje kilka wskazówek o których należy pamiętać tworząc ciepłą, skandynawską atmosferę. Przede wszystkim: nie wszystko musi być białe. Pracuj z białym tłem i dodawaj do niego naturalne kolory, takie jak czarny, szary, pastelowe odcienie oraz rośliny, które będą akcentami kolorystycznymi. Przytulne wnętrze jest tworzone przez drewniane meble i podłogi, zróżnicowane faktury dywanów, koców, poduszek oraz tapicerkę mebli w pasujących barwach.

 

 

 

 

 

Wpuść światło

Skandynawskie wnętrze znane jest z lekkości i dużej ilości światła. Styl pochodzi z północy, gdzie zimy są długie i ciemne, wiec wpuszczanie jak największej ilości naturalnego oświetlenia jest kluczowe. Jeśli nie masz dużych okien, rozmieść w strategiczny sposób lampy, aby jak najlepiej je wykorzystać i użyj luster, aby odbijać ich blask.

 

 

Zobacz wszystkie skandynawskie produkty

  

Kolekcje

Widzisz coś, co lubisz? Mieszaj i łącz!

 

 Zobacz wszystkie style na 2021